Praca w Rybniku jacy specjaliści mogą liczyć na najwięcej ofert?

Śląsk, jeszcze kilkadziesiąt lat temu jednoznacznie kojarzony z przemysłem ciężkim i branżą wydobywczą, podlega dziś gwałtownym zmianom, jeśli chodzi o biznes i lokalny rynek pracy. Zobacz, na jakie zawody jest obecnie duże zapotrzebowanie!

Chociaż Rybnik jako jedno z miast województwa śląskiego i największy ośrodek Rybnickiego Okręgu Węglowego wielu kojarzy się z wydobyciem paliw kopalnych, to dziś gospodarka podąża nieco innymi torami. Specjaliści z jakich branż nie będą mieli większych trudności ze znalezieniem zatrudnienia w tym mieście?

Pracownicy ochrony zdrowia – pilnie potrzebni specjaliści

Liczne ośrodki i placówki zdrowia znajdujące się na terenie województwa śląskiego sprawiają, że zapotrzebowanie na personel medyczny różnych specjalności wciąż jest duży. Problemem jest zapełnienie wakatów dla lekarzy praktycznie każdej specjalności. Pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni czy laboranci również nie powinni narzekać na możliwość znalezienia zatrudnienia.

 

Pracownicy sektora budowlanego i firm produkcyjnych wciąż potrzebni

Branża budowlana, pomimo przestojów, wciąż zgłasza zapotrzebowanie na nowe ręce do pracy. Wśród poszukiwanych osób znajdują się pracownicy fizyczni, w tym tynkarze, blacharze, dekarze czy murarze. W Rybniku i okolicach prężnie rozwija się też transport, dlatego kierowcy samochodów ciężarowych czy kurierzy mogą liczyć na zatrudnienie. Przedstawiciele służb mundurowychrównież mogą spodziewać się stabilnej pracy.

Sektor IT – prężnie działający także na Śląsku

Praca w Rybniku - na kogo czeka najwięcej ofert? Podobnie jak w innych regionach kraju, dynamiczny rozwój branż nowych technologii i silna cyfryzacja przekładają się na zapotrzebowanie na nowych specjalistów. Dlatego też mieszkańcy Rybnika i okolic, którzy mają kompetencje programistyczne, mogą liczyć na dużo ofert ze swojej branży. Perspektywy finansowe dla najlepszych w swoim fachu są obiecujące. Pojawiające się w regionie software house’y, oddziały międzynarodowych korporacji czy lokalne firmy dają szansę na rozwijanie kompetencji zawodowych w obranym przez siebie sektorze. Cały czas poszukiwani są testerzy oprogramowania, programiści i analitycy. Wszystko wskazuje na to, że osoby podążające tą zawodową drogą są na stabilnej ścieżce.

Szeroko pojęta branża transportowa – perspektywy nie tylko dla kierowców

Polacy dość szybko przekonali się do robienia zakupów w Internecie. Tą drogą nabywają już nie tylko kosmetyki, książki czy ubrania, ale nawet codzienne zakupy spożywcze. Stąd też duże zapotrzebowanie na magazynierów, specjalistów do obsługi klienta internetowego, ale też na kierowców i kurierów. Także na Śląsku powstaje coraz więcej darkstore’ów, hurtowni czy magazynów. Osoby, które chcą pracować na własną rękę i zachować dużą elastyczność w godzeniu pracy z nauką, mogą zatrudnić się w większych sieciach oferujących zakupy czy jedzenie na dowóz.