Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Łóżko do sypialni musi być przede wszystkim wygodne, czyli ułatwiać zdrowy i spokojny sen. Powinno oczywiście pasować do wystroju pomieszczenia. Nie można też zapominać o rozmiarze pasującym do wymiarów sypialni. Do łóżka powinniśmy mieć bowiem swobodny dostęp, najlepiej z obu stron. Przyda się też miejsce na stolik nocny oraz lampkę. Zapewne zastanawiasz się, jaki model będzie najlepszy i który z dostępnych rodzajów mebla wybrać? Czy wziąć pod uwagę łóżka kontynentalne, a może tapicerowane lub też skupić się na rodzaju obicia i przejrzeć dostępne na rynku łóżka, które mają welurowe obicia. Znajdź odpowiedni model, biorąc pod uwagę różnego rodzaju kryteria.

 

Łóżka kontynentalne – wygodne, szerokie i wysokie

Łóżka kontynentalne to jeden z najbardziej popularnych rodzajów mebli do spania. Ich konstrukcja zapewnia użytkownikom maksymalny komfort podczas snu. Składają się z drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi i dopasowanego na wymiar, zintegrowanego materaca. Łóżka kontynentalne dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i kolorach, co umożliwia dopasowanie ich do każdego stylu i wymiaru pomieszczenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się meble wyposażone w zagłówek oraz funkcjonalny pojemnik na pościel. Warto również zaznaczyć, że łóżka kontynentalne są szczególnie polecane dla osób z problemami z kręgosłupem czy bólami pleców. Dzięki odpowiedniej budowie zapewniają one równomierne rozłożenie ciężaru ciała, co zmniejsza nacisk na poszczególne punkty i zapobiega bólom.

Łóżka tapicerowane – komfort na miarę oczekiwań

Łóżka tapicerowane to kategoria mebli, które wyróżniają się nie tylko obiciem z tkaniny. Od łóżek kontynentalnych, które w większości modeli również pokryte są tapicerką, odróżnia je konstrukcja. Do stelaża, często wyposażonego w pojemnik na pościel, można dopasować dowolnego rodzaju materac. Łóżka tapicerowane są także niższe niż modele kontynentalne. Oba rodzaje dostępne są w różnorodnych stylach, kolorach i wzorach, co pozwala na dostosowanie ich do każdego wnętrza. Największym zainteresowaniem cieszą się łóżka z wysokimi zagłówkami, które ułatwiają efektywny wypoczynek i pełen relaks. 

Łóżka welurowe – materiał na ulubione łóżko

Wśród łóżek do sypialni tapicerowanych z całą pewnością warto sprawdzić ofertę mebli welurowych. Doceniane są one za wyjątkową estetykę, trwałość i zapewniają komfortowy wypoczynek. Welur to tkanina, która wyróżnia się gęstym i miękkim włosiem, co daje miłe wrażenie podczas użytkowania mebla. Łóżka welurowe są nie tylko wygodne, ale też bardzo stylowe. Znajdują zastosowanie zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Dzięki bogatej palecie kolorów łatwo jest dopasować łóżko welurowe do stylu wnętrza. Popularne kolory to czerń, szary, granatowy, burgundowy, zielony i różowy. Dobrej jakości łóżka welurowe powinny być stabilne, solidne, wygodne i łatwe w utrzymaniu czystości.

Łóżka podwójne – wspólny sen

Łóżka podwójne to popularny wybór dla par, które chcą dzielić ze sobą sypialnię i spać razem. Są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, co pozwala na dopasowanie ich do wymagań. W przeciwieństwie do łóżek pojedynczych zapewniają więcej miejsca, dzięki czemu para może swobodnie układać się podczas snu. Istnieje wiele rodzajów łóżek podwójnych, które można wybrać w zależności od preferencji pary. Najpopularniejsze są tzw. łóżka małżeńskie, które mają szerokość około 160–180 cm. Łóżka podwójne są również dostępne w wersji kontynentalnej, tapicerowanej, metalowej i drewnianej. Wybór warto dostosować do wystroju sypialni.