3 powody, dla których warto zainwestować w ergonomiczne krzesła do domu

Artykuł sponsorowany:
Ergonomiczne krzesła nie muszą być wykorzystywane tylko w biurach czy gabinetach. Możesz umieścić je w swojej jadalni, aby cieszyć się komfortem podczas posiłków czy spędzania czasu ze znajomymi. Sprawdź powody, dla których warto wybrać ergonomiczne krzesła do swojego wnętrza. Dowiedz się również, jakie modele będą w tym wypadku najlepsze. 

 

Ergonomiczne krzesło, czyli jakie? 

Ergonomiczny fotel kojarzy się z tym, który ma regulowaną wysokość siedziska, oparcie czy podłokietniki. Prawda jest jednak taka, że ergonomiczne krzesło możesz mieć nie tylko w gabinecie, ale również w swojej jadalni. 

Mebel powinien być zaprojektowany z myślą o komforcie osób, które będą z niego korzystały. Oznacza to, że cała konstrukcja ergonomicznego krzesła ma być dopasowana do anatomii ludzkiego ciała. Aby spełniała swoją funkcję, musi uwzględniać naturalne krzywizny kręgosłupa, budowę różnych sylwetek czy mieć optymalną wysokość. 

 

3 zalety ergonomicznych krzeseł w nowoczesnej odsłonie 

Ergonomiczne krzesła są wygodne w codziennym użytkowaniu, dlatego coraz więcej osób decyduje się na to, by umieścić je w swoim domu. Pozytywnie wpływają na zdrowie, zachęcają do wspólnego spędzania czasu, a przede wszystkim są estetyczne i pasują do różnych stylów architektonicznych. 

Poniżej prezentujemy 3 najważniejsze zalety siedzisk, o których warto pamiętać podczas zakupów. Dzięki temu przez lata będziesz cieszył się zdrowiem, a siedzenie przy stole nie będzie powodowało negatywnych myśli o związanym z tym dyskomforcie Twoim czy Twoich gości. 

1. Wygoda nawet podczas wielu godzin siedzenia 

Znasz to uczucie, kiedy odwiedzasz znajomego i już po kilkunastu minutach wiesz, że będziesz chcieć szybko wrócić do domu? Twarde siedzisko, niewyprofilowane oparcie czy zbyt wysoka konstrukcja sprawiają, że zdecydowanie nie chce się spędzać czasu przy stole ze znajomymi, prawda? 

Jeśli nie chcesz, aby Twoi goście się tak kiedykolwiek poczuli, wybierz do swojego domu krzesło kubełkowe szare lub w innym kolorze. Dopracowana konstrukcja i optymalny wymiar siedziska wraz z oparciem sprawią, że nawet długie kolacje, imprezy rodzinne czy rozgrywki z przyjaciółmi będą komfortowe dla każdego uczestnika. 

2. Stymulowanie organizmu do przyjmowania prawidłowej postawy ciała 

Większość z nas ma problemy z przyjmowaniem prawidłowej postawy ciała. Garbienie się, skrzywienie kręgosłupa, przodopochylenie miednicy i wiele innych. Wszystko to sprawia, że coraz trudniej jest przyjmować prawidłową postawę ciał podczas każdej z wykonywanych czynności — niezależnie od tego, czy chodzi o chodzenie, leżenie czy siedzenie. 

Krzesła tapicerowane drewniane oraz z innych materiałów, o ergonomicznym kształcie pozwalają choć przez kilkadziesiąt minut w ciągu dnia zadbać o prawidłową postawę. Ich konstrukcja niejako wymusza ustawienie kręgosłupa w optymalnej pozycji. Początkowo może Cię to wprawić w lekki dyskomfort, ale szybko zauważysz, że po prostu lepiej się czujesz. 

Z czasem zaczniesz też zauważać, że przyjmujesz prawidłową postawę ciała, nie tylko siedząc w ulubionym krześle, ale też prowadząc samochód czy pracując w ogrodzie. 

3. Poprawa pracy układu krwionośnego 

Masz problem z opuchniętymi nogami czy żylakami? Po całym dniu chodzenia czy siedzenia za biurkiem masz ochotę odpocząć, ale żadna pozycja nie jest wygodna? Krzesła skandynawskie z poduszką czarne czy w innych kolorach, o ergonomicznej konstrukcji, będą odpowiedzią na Twoje problemy. 

Dzięki nim zmniejszysz nacisk na naczynia krwionośne i ograniczysz liczbę skurczów mięśni. Efekt? Poprawa krążenia krwi, lepsze samopoczucie i redukcja opuchlizny. 

 

Ergonomiczne krzesło do salonu — jaki model wybrać? Nowoczesne krzesła tapicerowane 

Szukasz ergonomicznego mebla do swojego salonu? Nowoczesne krzesła tapicerowane w różnych kolorach świetnie się sprawdzą. Mają szerokie siedziska, dobrze wyprofilowane siedzenia i optymalną wysokość całej konstrukcji. 

Dzięki temu dopasujesz je do stylu, w którym urządziłeś wnętrze, a także zadbasz o wygodę swoją i swoich gości. To z kolei sprawi, że będziesz chętniej spędzać czas na wspólnych posiadówkach, relaksie i otaczać się osobami, na których Ci zależy.