Fotele masujące - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Fotel z masażem to wyjątkowy mebel, który nie tylko przynosi ulgę napiętym mięśniom, ale pomaga uspokoić ciało i umysł, dzięki czemu wpływa korzystnie na nasz nastrój. Oferta foteli masujących jest naprawdę szeroka, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej, warto poznać ich funkcje oraz zalety, aby wybrać sprzęt skrojony na miarę naszych potrzeb.

  1. Jakie zalety mają fotele masujące?
  2. Gdzie wykorzystuje się fotele z funkcją masażu?
  3. Czym się kierować, kupując fotel z masażem?
  4. Jak należy dbać o fotel masujący?
  5. Ile kosztują dobre fotele do masażu?

Jakie zalety mają fotele masujące?

Fotele masujące mogą być stosowane zarówno przez osoby zmagające się z napięciem mięśni, jak i przez wszystkich tych, którzy zamiast korzystać z usług masażysty, wolą się zrelaksować w zaciszu własnego domu. Najważniejsze zalety fotela masującego to zmniejszenie napięcia oraz bólu mięśni, odprężenie umysłu i ciała, co przekłada się na mniejszy stres i dobre samopoczucie. 

Najpopularniejsze fotele do masażu nie tylko posiadają regulowany zagłówek i podnóżek, ale są wyposażone w liczne programy automatyczne, które można ustawić na masaż różnych części Twojego ciała, takich jak: dłonie, stopy, łydki, lędźwie, pośladki czy ramiona. Choć ugniatanie przez masażystę jest mocniejsze niż masaż za pomocą fotela, to jak najbardziej elektryczny fotel stanowić uzupełnienie pracy człowieka.

Fotel masujący Massaggio Ricco

Gdzie wykorzystuje się fotele z funkcją masażu?

Fotele z masażem najczęściej kupuje się do domu, na użytek całej rodziny. Wielofunkcyjne siedzisko do masażu może przyozdobić wnętrze salonu, sypialni bądź domowej siłowni. Dom nie jest jednak jedynym miejscem, w którym można wykorzystać fotel do masażu.

Fotel do masażu sprawdzi się również w salonie kosmetycznym, lobby hotelu, gabinecie stomatologicznym, a także w poczekalni, aby klienci oczekujący na swoją kolej, mogli zaznać odrobiny relaksu. Zakup fotela na siłownię da ćwiczącym możliwość rozluźnienia się po ciężkim treningu.

Fotel masujący Massaggio Eccellente 2 PRO

Czym się kierować, kupując fotel z masażem?

Podczas wyboru mebla, należy zwrócić uwagę na funkcjonalności, jakie oferuje dany model. Sprawdź, czy jest on dostępny razem z podnóżkiem i czy posiada masażer stóp. Upewnij się, czy tkanina obicia jest miła w dotyku i odporna na zabrudzenia. Jej kolor warto dobrać do wnętrza pomieszczenia, w którym siedzenie będzie ustawione. W przypadku osób, które zmagają się z problemami z kręgosłupem, przed zakupem należy zasięgnąć opinii lekarza.

Fotel masujący Fujiiryoki JP2000

Jak należy dbać o fotel masujący?

Aby móc jak najdłużej cieszyć się swoim fotelem masującym, należy odpowiednio o niego zadbać. Dzięki kilku prostym zabiegom sprzęt będzie wyglądał jak nowy przez długi czas. Materiał korpusu (najczęściej skóra ekologiczna) jest odporny na ogrzewanie i rozciąganie, jednak do jego czyszczenia należy stosować specjalnie do tego przeznaczone środki. Preparatów nie wolno aplikować przy pomocy szczotki, tylko używać miękkich ściereczek. Jeżeli fotel do masażu jest rzadko używany, warto dokupić do niego pokrowiec. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta.

Fotel masujący Massaggio Stravagante 2

Ile kosztują dobre fotele do masażu?

Wielu klientów zastanawia się, jaki fotel masujący wybrać. Przeglądając ofertę foteli masujących cena nie powinna być jedynym decydującym czynnikiem. Przede wszystkim należy znaleźć sklep, który specjalizuje się w fotelach do masażu. Zakup mebla powinien być poprzedzony sprawdzeniem, czy oferta na modele foteli jest starannie wyselekcjonowana, tak jak na stronie: https://restlords.com/pl/fotele-masujace-sklep/.

Ceny za dobrej jakości meble z opcją masażu zaczynają się od ok. 4.000 złotych, za produkty marki Massaggio (np. model Piccolo bądź Ricco). Z kolei ceny foteli masujących z wyższej półki wynoszą od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kwota zależna jest od zaawansowania technologicznego danego fotela.

Fotele masujące z opcją masażu stóp zapewniają relaks i odprężenie o dowolnej porze i w dowolnym miejscu. Przed podjęciem decyzji zakupowej warto poszukać sprawdzonego dostawcy, takiego jak Rest Lords i sprawdzić, jaka jest aktualna oferta foteli masujących. W razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się z opiekunem klienta, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Fotel masujący iRest Brillactiq A665