Jak znaleźć renomowaną agencję opiekunów osób starszych w Niemczech?

Praca w Niemczech w roli opiekunki niewątpliwie daje wiele radości, satysfakcji zawodowej oraz, rzecz jasna, korzyści finansowych. Nie jest to jednak regułą. Nieumiejętne dobranie oferty do własnych kompetencji lub niedopilnowanie formalności związanych z wyjazdem i umową potrafią położyć się cieniem na całym pobycie za granicą. To właśnie dlatego kluczowe jest znalezienie doświadczonej, renomowanej agencji opieki nad osobami starszymi. Jak to zrobić?

Praca dla opiekunek w Niemczech – dlaczego odpowiednia agencja to podstawa?

Pozornie może się wydawać, że znalezienie agencji pracy dla opiekunek w Niemczech to nic trudnego. W rzeczywistości nierzadko jest jednak zupełnie inaczej. Warto mieć tego świadomość, ponieważ od tego, z jaką agencją pojedziesz do Niemiec, zależy komfort Twojej pracy, ale także potencjalnie wysokość zarobków. Wybór agencji pracy może wpłynąć na:

  • dopasowanie oferty pracy do Twoich kompetencji – korzystając z usług niedoświadczonej agencji, narażasz się na to, że podpiszesz umowę na ofertę, która będzie niedopasowana do Twoich kompetencji. To bezpośrednio może się przełożyć na komfort Twojej pracy;
  • potencjalne problemy z transportem – zasadniczo organizacje organizują transport we własnym zakresie, jednak nie należy brać tego za pewnik. Jeżeli agencja nie zorganizuje dowozu i powrotu, musisz wszystko organizować na własną rękę;
  • brak wsparcia – niektóre organizacje, takie jak Caring Personnel, przydzielają opiekunkom indywidualnego koordynatora, do którego można się zwrócić z prośbą o pomoc lub wsparcie podczas pobytu za granicą;
  • legalność zatrudnienia – niestety na terenie Polski i Niemiec wciąż działają szemrane „organizacje”, które organizują pracę „na czarno”. Pamiętaj jednak, że taka forma współpracy jest nielegalna w Niemczech, a brak składek i ubezpieczenia oraz umowy może skutkować wysokimi karami finansowymi oraz – w skrajnych przypadkach – brakiem wypłaty wynagrodzenia.

Gdzie szukać renomowanej agencji?

Przez kogo powinna być organizowana opieka nad osobami starszymi? Oferty pracy wystawiane przez agencje działające na rynku już przez jakiś czas i mogące pochwalić się pozytywnymi opiniami są najbezpieczniejszą opcją. Najłatwiej znaleźć je oczywiście w internecie, jednak pamiętaj, by w takiej sytuacji dokładnie zweryfikować agencję. W tym celu przejrzyj jej stronę internetową, sprawdź zakładki „o nas” i „kontakt” oraz spróbuj znaleźć opinie o organizacji na forach i w mediach społecznościowych.

Warto też szukać poleceń na forach i grupach – na przykład na Facebooku. Z reguły to właśnie pozytywne opinie i rekomendacje od wcześniejszych opiekunek są najlepszą weryfikacją danej firmy.

Opieka nad osobami starszymi – oferty pracy Caring Personnel

Jeżeli od dłuższego czasu bezskutecznie szukasz w internecie haseł takich jak „opieka osób starszych niemcy” i nie możesz znaleźć odpowiedniej agencji, z czystym sumieniem możemy Ci polecić organizację Caring Personnel. Zapewnia ona legalne zatrudnienie w Niemczech, organizuje we własnym zakresie transport, a także dba o to, by każda opiekunka miała swojego indywidualnego koordynatora.