Klocki LEGO® kreatywna rozrywka dla całej rodziny

Spędzanie wolnych weekendów czy wieczorów w zaciszu domowym nie musi być źródłem nudy i monotonii. Gdy pogoda za oknem nie sprzyja wypadom za miasto czy rekreacji na świeżym powietrzu, wystarczy zestaw klocków LEGO®, by zarówno solo, jak i w gronie rodziny lub przyjaciół oddawać się pasjonującej rozrywce. Praca konstruktorska z klockami duńskiego producenta w roli głównej to wspaniała zabawa nie tylko dla najmłodszych, ale także ich rodziców bądź opiekunów.

Oferta marki LEGO® dla miłośników kultowych produkcji filmowych

W asortymencie popularnych klocków każdy znajdzie zestaw dla siebie. Na miłośników bestsellerowych filmów fabularnych i kreskówek czekają komplety LEGO® z postaciami znanymi z dużego bądź małego ekranu. Dzięki serii LEGO® Batman™ fani superbohaterów będą mogli wraz ze swym idolem uczestniczyć w niesamowitych przygodach, zaś bawiąc się zestawem z kolekcji LEGO® Harry Potter™ wkroczą do magicznego świata Hogwartu. Najsłynniejsze sceny z kultowych „Gwiezdnych wojen” pozwolą odtworzyć zestawy LEGO® Star Wars™. Pasjonatów dinozaurów ucieszą figurki prehistorycznych gadów z kolekcji LEGO® Jurassic Park™, wzorowane na stworach ze słynnej produkcji Stevena Spielberga. Natomiast mali wielbiciele bohaterów bajkowych z przyjemnością będą bawić się zestawami LEGO® Disney.

Zestawy LEGO® – nauka poprzez zabawę

Komplety LEGO® to także doskonała zabawka edukacyjna. Klocki sprawdzają się zwłaszcza jako akcesoria wspierające rozwój dzieci – zarówno maluchów, jak i starszaków. Tym pierwszym dedykowane są zestawy z serii LEGO® Duplo®, składające się z niewielkiej liczby dużych elementów, które z łatwością chwyci niewprawna rączka malucha. Różnorodność ich kolorów i kształtów oraz obecność części ruchomych doskonale rozwija zmysły maluchów i ich sprawność motoryczną. Natomiast szeroki wybór zestawów LEGO® Friends jest idealną propozycją dla nieco starszych chłopców i dziewcząt. Z nimi dzieci będą kształcić wyobraźnię, rozwijać kreatywne myślenie i empatię oraz zdobywać kompetencje społeczne, chociażby prowadząc hotel dla zwierząt, wcielając się w rolę fryzjerki czy właścicielki butiku.

Komplety klocków dla pasjonatów techniki

Grupa LEGO ma również ciekawe propozycje dla fanów techniki, budownictwa i motoryzacji. Wielbiciele pojazdów mechanicznych będą uszczęśliwieni, mogąc konstruować samochody, motocykle czy traktory z elementów zestawów LEGO® Technic. Zaś przyszli inżynierowie z chęcią pobawią się zestawami LEGO® City czy LEGO® Architecture. Dzięki nim będą mieli okazję choć przez chwilę stać się twórcami monumentalnych budowli czy projektantami przestrzeni miejskiej.