Czy nauka języka angielskiego musi być trudna? Poznaj kilka wskazówek

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY] Mimo że język angielski jest wszechobecny, wiele osób nadal boryka się z trudnościami w jego bliższym poznaniu. Podstawowy poziom przestał Cię satysfakcjonować? Chcesz porozumiewać się płynnie i nie przejmować brakami słownictwa? Sprawdź, jak możesz się uczyć.

Szybki kurs angielskiego. Od czego warto zacząć?

Początki zazwyczaj są trudne. Jedni chłoną nowe języki jak gąbka, inni po kilku latach nauki nadal nie widzą zadowalających efektów. Co powinieneś zrobić, kiedy należysz do tej drugiej grupy osób? Zacznij uczyć się angielskiego na własnych zasadach. Zapoznaj się z różnymi metodami i postaw na te, które wydają się najciekawsze. Jeśli nauka stanie się przyjemnością, poczujesz większą motywację, aby ją kontynuować.

 

Do wyboru masz wiele możliwości. W zależności od indywidualnej sytuacji możesz postawić na korzystanie z usług korepetytora, zapisać się na szybki kurs angielskiego lub uczyć się na własną rękę dzięki zgromadzonym materiałom z internetu i aplikacjom mobilnym.

 

Kluczowy będzie kontakt z drugą osobą. Z tego powodu postaraj się poprosić o pomoc kogoś bliskiego, jeśli nie przepadasz za nauką w grupach lub nie masz czasu uczestniczyć w zajęciach. Luźna rozmowa, streszczenie filmu czy przedstawienie przebiegu dnia w języku angielskim to świetna szansa na przećwiczenie wymowy. Oczywiście najbardziej efektywne będą konwersacje z native speakerami.

Regularna nauka to podstawa

Po kilku godzinach intensywnej pracy Twój mózg przestaje efektywnie funkcjonować. Nie odkładaj więc nauki na wolną niedzielę, którą przeznaczysz w całości na wkuwanie słówek. Postaw na regularne sesje, ale znacznie krótsze. Nawet kilkanaście minut dziennie zaowocuje szybciej, niż myślisz. Jeśli znajdziesz wśród codziennych obowiązków trochę przestrzeni, postaraj się wygospodarować godzinę na naukę języka angielskiego za pomocą ulubionej metody.

 

Postaw na gramatykę. Nie jest to najprzyjemniejsza część nauki języka angielskiego i potrafi przysporzyć problemów nawet osobom zaawansowanym. Jednak im szybciej zrozumiesz jej podstawy, tym pewniej poczujesz się podczas rozmów. To czasochłonne wyzwanie, dlatego podziel poznawanie gramatyki na mniejsze części. Następnie nauka większej liczby słówek i zwrotów powinna przyjść łatwiej.

 

Próbuj ćwiczyć codziennie. Rozwiązuj zadania, słuchaj zagranicznych podcastów, czytaj artykuły i wiadomości, dołącz do grupy w mediach społecznościowych, gdzie ludzie wzajemnie wspierają się w nauce. Im więcej będziesz używać języka angielskiego, tym szybciej stanie się dla Ciebie naturalny. Ponadto regularnie sprawdzaj swoje postępy.

Bądź na bieżąco ze zmianami

Trening czyni mistrza. Dotyczy to również nauki języków obcych. Nawet gdy po szybkim kursie angielskiego czujesz, że osiągnąłeś wymarzony poziom komunikacji, nie przestawaj się rozwijać. Popularność angielskiego sprawia, że posługują się nim ludzie z każdej strony świata. To z kolei przekłada się na jego ciągle ewoluowanie. W końcu wszystkie języki to bardzo płynne narzędzia komunikacji. Jeśli chcesz korzystać z nabytych umiejętności, nie rezygnuj z nauki.

 

Nauka języka angielskiego nie musi być trudna, jeśli podejdziesz do niej z odpowiednim nastawieniem. Wyznaczony cel i dobra metoda pomogą Ci przejść pierwsze etapy, które są najtrudniejsze. Z czasem poznawanie angielskiego stanie się prostsze.