Nadszedł czas na ujarzmienie brody? Przeczytaj, zanim kupisz pierwsze kosmetyki dla brodaczy!

Dobrze przycięta broda może dodawać uroku i męskości, podkreślać styl, a także ukrywać mankamenty urody (np. podwójny podbródek). Niezależnie od tego, czy broda jest długa, czy też owłosienie na twarzy jest niewielkie, konieczne jest dbanie o nie.

Podstawą jest tutaj rzetelne dbanie o higienę skóry i włosów. Konieczne jest stosowanie dobrej jakości kosmetyków myjących, które nie będą przesuszać skóry, a zarostowi dodadzą blasku i sprężystości. Warto unikać przy myciu zbyt gorącej wody, która może przesuszać włosy. Używajmy odżywki, która zapobiegnie elektryzowaniu się włosów i skutecznie je odżywi. Unikajmy przy tym używania produktów chemicznych, które mogą szkodzić włosom na brodzie. Należy zwrócić uwagę na skład kosmetyków, żeby uniknąć substancji drażniących. W drogeriach szukajmy szamponów stworzonych specjalnie do mycia brody.

Niech regularne czesanie odżywianie i nawilżanie będą podstawą codziennej pielęgnacji

Brodę należy też regularnie czesać, aby usunąć martwe włosy i uniknąć ewentualnej plątaniny. Warto wybrać specjalny grzebień lub szczotkę do brody, która jest delikatna dla włosów. Grzebienie służą do rozczesywania brody, usuwania martwego włosa i równomiernego rozprowadzania produktów do brody. Szczotki z kolei pomagają oswoić dzikie włosy, rozprowadzić olejki i balsamy oraz nadają brodzie gładkość.

Bardzo ważne jest również jej regularne nawilżanie. Warto stosować w tym celu profesjonalne kosmetyki dla brodaczy, na przykład te, które znajdziemy w bardzo dobrym barbersupply.pl. Olejki, balsamy do brody skutecznie odżywiają mieszki włosowe, kondycjonują włosy i wzmacniają je.
W procesie dbania o brodę bardzo ważne jest również, aby odżywiać się zdrowo, dbając o odpowiednie spożycie witamin, minerałów i białka. Takie składniki odżywcze mają wpływ na kondycję włosów.

Unikaj ścierania włosów na brodzie

Staraj się też nie dotykać nadmiernie brody i unikaj podrażniania skóry pod nią. Jeśli masz nawyk gryzienia włosów na brodzie, warto znaleźć inne zajęcie, które pomoże ograniczyć to działanie. Włosy, które nieustannie o coś pocierają, stają się matowe, przesuszone, szybko się kruszą, wypadają i wyglądają na zaniedbane. Z tego powodu warto zrezygnować nawet z niektórych części garderoby, jak bardzo wąski golf, czy wysokie stójki w koszulach lub kurtkach. Zdecydowanie też brodzie nie służy noszenie wysoko szalika, który nieustannie ociera się o policzki.

Używaj dedykowanych do brody kosmetyków do stylizacji

Odpowiednia stylizacja brody, podobnie jak profesjonalne strzyżenie, to bardzo ważne elementy dbania o wygląd zarostu. Kosmetyki dla brodaczy różnią się składem i strukturą oraz sposobem stosowania od tych, z których korzystają kobiety do stylizacji i pielęgnacji swojej fryzury na głowie. Przydatna jest pomada do włosów, która skutecznie je ujarzmi, jak i olejki, które dodadzą pasmom blasku. Świetnie zadziała w przypadku wielu rodzajów zarostu sól morska, a także krem do włosów. Każdy z tych specyfików ma swoje własne zadanie specjalne – warto testować kosmetyki dla brodaczy na swoim zaroście, aby dowiedzieć się, które z nich najlepiej je ujarzmią.