Przygotuj swój ogród na nadchodzącą wiosnę wybierz idealne donice do ogrodu!

Chyba nie ma człowieka na ziemi, który nie lubiłby roślin. W końcu nie tylko sprawiają, że świat wokół nas jest piękny i ożywiony, ale również doskonale oczyszczają powietrze, co ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Można je sadzić bezpośrednio na rabacie bądź w przygotowanych wcześniej donicach ogrodowych. Często spotyka się takie donice przy ogrodowej ławce, na tarasie, jak i przy drzwiach wejściowych. Wybór donic ogrodowych jest obecnie ogromny. Sprawdź, jakie wybrać, aby nie żałować?

 

Jakie donice do ogrodu? To pytanie z pewnością towarzyszy niejednej pani domu, która chce przygotować osiedle do nadejścia wiosny i lata. Na rynku nie brakuje donic różniących się od siebie wielkością, materiałem, z jakiego zostały wykonane czy też kolorem. Do najczęstszych wyborów należą donice kamienne, betonowe oraz z tworzywa sztucznego. Pięknie prezentują się także donice metalowe!

Ogrodowe donice kamienne i metalowe

Kamienne donice ogrodowe są dość drogie, ale wyglądają niezwykle elegancko w ogrodzie. Do niedawna stosowane były głównie na cmentarzach, jednak z biegiem czasu przekonały do siebie spore grono osób uprawiających kwiaty w ogrodzie. Marmurowe lub granitowe donice są idealne do wyjątkowych projektów. Chociaż są niezawodne i odporne, raczej nie sprawdzą się w bardziej skromnych miejscach.

 

Ponieważ donice ogrodowe z metalu są zwykle niewielkie, stosuje się ocynkowaną stal, bądź aluminium, aby chronić je przed korozją. Ponadto są to donice ogrodowe, które cechują się mrozoodpornością i mogą pozostawać na zewnątrz przez cały rok. Sprawdzają się dobrze w ogrodach stylizowanych na nowoczesny modernizm. Idealnie współgrają tam z metalowymi elementami, takimi jak ławki, huśtawki itp., szklanymi dodatkami i ziemnym oświetleniem.

Donice z rattanu i technorattanu

Donice wykonane z technorattanu lub rattanu są doskonałym sposobem na zaaranżowanie tarasów, balkonów, ogrodów i altan w stylu nowoczesno-rustykalnym. Donice te są dostępne w szerokiej gamie kształtów i rozmiarów. Rattanowe donice mogą również służyć jako okrycie donicy wykonanej z innego materiału. Sprawdzają się idealne jako donice wiszące. 

 

Rattan i technorattan to materiały dość uniwersalne do dekoracji, ale nie są zbyt trwałe. Technorattan jest bardziej odporny na promienie słoneczne i wilgoć, rattan nieco mniej, dlatego warto mieć to na uwadze, wybierając konkretne donice ogrodowe. Technorattan bez wątpienia jest lepszy pod tym względem.

Na jakie donice ogrodowe warto się zdecydować?

Każdy powinien znaleźć idealną donicę ogrodową do swojego ogrodu, balkonu lub tarasu dzięki szerokiemu asortymentowi dostępnemu w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych. Wszystko zależy od tego, jak urządzono przestrzeń i czego się od niej oczekuje.

 

Donice mogą być wykonane z drewna, a inne mogą być wykonane z metalu lub kamienia. Małe donice są zalecane na balkon, duże donice ogrodowe z kolei będą odpowiednie na większe tarasy.