Kiedy opłaca się korzystać z usług księgowej?

Otwierając jednoosobową działalność gospodarczą, trzeba pamiętać o tym, że obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie księgowości. W przypadku JDG w zdecydowanej większości przypadków właściwym rozwiązaniem będzie księgowość uproszczona, obejmująca tylko podstawową ewidencję gospodarczą. Czy w takich okolicznościach opłaca się korzystanie z usług księgowej?

Księgowość JDG – czy warto prowadzić ją samodzielnie?

Powiedzmy sobie wprost: księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej jak najbardziej może być prowadzona samodzielnie. Może to być rozwiązanie korzystne z finansowego punktu widzenia zwłaszcza na początkowym etapie funkcjonowania biznesu – gdy dochody są stosunkowo niewielkie, a operacje finansowe proste, prowadzenie księgowości samodzielnie może się udać. Najczęściej jednak ta formuła szybko się wyczerpuje, a powodów takiego stanu rzeczy jest kilka:

  1. Księgowość JDG, nawet jeśli obejmuje najbardziej podstawowe operacje finansowe, wymaga znajomości prawa podatkowego i wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości.
  2. Prawo podatkowe zmienia się często, a śledzenie wszelkich zmian wymaga czasu i skupienia. Niestosowanie się do aktualnych przepisów prawa podatkowego może wiązać się z sankcjami.
  3. Wraz z rozwojem firmy, operacje finansowe są coraz bardziej złożone i dotyczą coraz większych kwot. Wówczas samodzielna obsługa księgowa staje się coraz trudniejsza, bardziej stresująca i czasochłonna.

To tylko kilka powodów, dla których samodzielne prowadzenie księgowości jest nieopłacalne.

Księgowość jednoosobowej działalności gospodarczej – dlaczego warto skorzystać z usług księgowej?

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, zdecydowanie lepiej skorzystać z oferty zewnętrznego biura rachunkowego, które ma doświadczenie w obsłudze JDG. Wybierając biuro takie jak Solidna Księgowa z Krakowa, możesz liczyć na:

  • pewność, że wszystkie faktury i inne dokumenty są wypełnione zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi;
  • terminowość, którą trudno dotrzymać, gdy musisz zajmować się rozwojem firmy na innych obszarach;
  • profesjonalne doradztwo, konsultacje i wsparcie merytoryczne, które są dostępne zarówno w formie stacjonarnej, jak i zdalnej z wykorzystaniem czatu, poczty e-mail, telefonu czy wideokonferencji;
  • specjalistyczną wiedzę na temat aktualnych przepisów podatkowych, a także analizy i raporty dotyczące kondycji finansowej Twojej firmy.

Polecamy zapoznać się z ofertą tego biura na stronie https://solidnaksiegowa.com/oferta/ksiegowosc-jdg/. Solidna Księgowa pomoże Ci wybrać najkorzystniejszą dla Ciebie formę opodatkowania oraz profesjonalnie zadba o Twoje finanse.