Rozmowy na wietrze: przewodnik po wyborze idealnego interkomu motocyklowego od Cardo Freecom

Komunikacja pomiędzy motocyklistami jest bardzo ważna, między innymi dlatego, że właśnie od niego w znacznej mierze zależy poziom bezpieczeństwa. Jest to sprzęt wiele przydatny zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych oraz oczywiście zawodowych motocyklistów. Zdecydowanie warto postawić na urządzenia wysokiej jakości, takie jak produkty marki Cardo Freecom.

 

Jak nazwa wskazuje, interkom motocyklowy to urządzenie, które umożliwia bezprzewodową komunikację głosową pomiędzy motocyklistami. Stanowi ważny element zapewnienia bezpieczeństwa podczas podróży, ponieważ właśnie dzięki niemu motocykliści, komunikując się między sobą, mogą informować się o niebezpieczeństwach, takich jak dziury w jezdni, inne pojazdy, itd. Jak działa to urządzenie? Opiera się na technologii radiowej, która służy do przesyłania sygnału przez antenę zamontowaną na motocyklu. Aby zapewnić sobie wysoka jakość połączenia oraz niezawodne działanie, zdecydowanie warto jest wybrać urządzenie uznanego producenta, takiego jak Cardo Freecom. Znaleźć je można na 4ride.pl oraz w salonach motocyklowych w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku lub Łodzi.

 

Interkomy Cardo Freecom - dlaczego warto?

Śmiało można stwierdzić, że interkomy motocyklowe Cardo to urządzenia klasy premium. Cenione są one i bardzo chętnie wybierane zarówno przez początkujących miłośników jazdy na dwóch kołach, jak i zawodowych motocyklistów. Produkty tej amerykańskiej marki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie głównie dlatego, że wykonane zostały w oparciu o zaawansowaną technologię i innowacyjne materiały, dzięki czemu gwarantują wieloletnie bezproblemowe użytkowanie. Ponadto interkomy Cardo Freecom są bardzo wygodne oraz łatwe i ergonomiczne w obsłudze. Znacznie podnoszą komfort podróżowania na dwóch kołach, zapewniając przy tym możliwość poznania innych motocyklistów, jak również zwiększając poziom bezpieczeństwa.

Oferują też one cały szereg zarówno przydatnych, jak i przyjemnych możliwości. Odbieranie i nawiązywanie połączeń głosowych to oczywiste zastosowanie, poza tym możliwe jest też połączenie interkomu z dowolną słuchawką Bluetooth, a zatem słuchanie i dzielenie się ulubioną muzyką podczas jazdy. Automatyczne wyszukiwanie stacji radiowych i automatyczna regulacja głośności podwyższają poziom ergonomii. Przełączenie rozmowy telefonicznej na interkom jest bardzo łatwe i sprawne. Do tego dochodzi długi czas działania akumulatora (można go oczywiście ładować w czasie jazdy) i znacznie więcej opcji oraz możliwości.

 

Interkomy Cardo Freecom - typy i modele

W ofercie marki Cardo Freecom znaleźć można liczne typy interkomów. Szczególnym uznaniem cieszą się modele: Packtalk Bold i Packtalk Slim, przeznaczone dla maksymalnie 15 osób, a także modele Freecom 4x/DUO, Freecom 2x/DUO oraz Freecom 1x, idealne dla kierowcy i pasażera lub dla osób jeżdżących w pojedynkę.

Poszczególne intercomy Cardo Freecom oparte są na technologii Dynamic Mesh Comunication (DMC). Stanowi ona gwarancję niezawodnej łączności. W zestawie znajdują się wspaniałe głośniki JBL, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku, niezbędną podczas rozmów w trakcie podróży motocyklowych. Każdy model Cardo wykonany też został z innowacyjne materiałów, które są odporne i przyjemne w dotyku. Wykorzystywane do produkcji interkomów tworzywa skutecznie chronią urządzenie przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych: deszczu, kurz czy błota - interkomy Cardo zabrać można nawet w najdłuższą podróż, niezależnie od warunków.

A to tylko niektóre przyczyny, dla jakich urządzenia te powinny zasilić stan posiadania każdego motocyklisty.