Jak przygotować się do masażu shiatsu? Zalecenia i przeciwwskazania

Masaż shiatsu to wyjątkowa technika relaksacyjna i terapeutyczna, która pochodzi z Japonii. Jej celem jest przywrócenie równowagi energetycznej w ciele poprzez nacisk na określone punkty. Przed rozpoczęciem sesji masażu shiatsu ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie oraz zrozumienie, jakie są przeciwwskazania do jego wykonywania.

Masażer shiatsu – otwórz się na nowe doświadczenia

Jeśli masz już masażer shiatsu i chcesz go użyć w domu,  zaplanuj czas na sesję i znajdź odpowiednie miejsce. Najlepiej, aby było to ciche i spokojne pomieszczenie, gdzie można się zrelaksować. Przed rozpoczęciem masażu warto zjeść lekką przekąskę, unikając jednak ciężkich posiłków na kilka godzin przed sesją.

Trzeba również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Picie wody przed i po masażu pomaga w eliminacji toksyn, co ułatwia procesy regeneracyjne. Ubierz się w wygodne, luźne ubrania, które nie będą krępować ruchów. Ważne jest, aby skóra była czysta, a ciało zrelaksowane. Zadbaj o wstępne rozluźnienie. Możesz wyposażyć się w masażer shiatsu, który przygotuje mięśnie przed główną sesją masażu, wykonywaną w specjalistycznym gabinecie.

Szeroki wybór produktów znajdziesz na: https://casada.pl/kategoria-produktu/masazery

Przeciwwskazania do masażu shiatsu

Przed przystąpieniem do masażu shiatsu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, które mogą wykluczyć możliwość jego wykonania. Masaż nie jest zalecany  klientom z poważnymi problemami zdrowotnymi, takimi jak nowotwory, choroby serca czy zaawansowana osteoporoza.

Również osoby z infekcjami, gorączką lub stanami zapalnymi powinny unikać masażu shiatsu, gdyż może to pogorszyć ich stan zdrowia. Masażer ręczny, choć jest doskonałym narzędziem do samodzielnego masażu, również nie może być używany bez konsultacji z lekarzem w przypadku poważnych schorzeń.

Niektóre punkty akupresurowe mogą wywołać niepożądane reakcje. Kobiety w ciąży muszą zatem skonsultować się ze swoim lekarzem przed przystąpieniem do masażu shiatsu. Dodatkowo, osoby cierpiące na schorzenia skórne, takie jak egzema czy łuszczyca, powinny zachować ostrożność i odbyć rozmowę na ten temat z dermatologiem. Stosuj masażer shiatsu wtedy, gdy masz pewność, że nie zaszkodzi to stanowi Twojego zdrowia.

Wybierz masażer shiatsu w sklepie Casada

Przed zapisaniem się na sesję masażu warto zapytać masażystę o jego doświadczenie oraz posiadane certyfikaty. Profesjonalista powinien być w stanie przedstawić swoje kwalifikacje oraz uwzględnić indywidualne potrzeby pacjenta. Ceny godzinnej sesji masażu shiatsu mogą się różnić w zależności od lokalizacji oraz renomy masażysty, natomiast obecnie jest to wydatek rzędu minimum 200 złotych.

Tańszą alternatywą jest samodzielne wykonanie masażu w domu. Masażer shiatsu możesz kupić w sklepie Casada. To niemiecki producent urządzeń masujących, który cieszy się uznaniem w branży i wśród klientów. Mata masująca Quattromed V BT pozwala korzystać z techniki shiatsu. Możesz też wybrać masażer ręczny, taki jak pistolet wibracyjny MediGunPro. Przejrzyj katalog Casada, zamów jedno z urządzeń i poczuj się jak na profesjonalnej sesji z masażystą.