Jedzenie pod namiot- co sprawdzi się najlepiej?

Planowanie jedzenia podczas kempingu jest kluczowe, aby zapewnić sobie zdrowe i smaczne posiłki w trakcie pobytu na świeżym powietrzu. Wykorzystanie kuchenki gazowej pozwoli na przygotowanie pożywnego posiłku szybko i sprawnie. Jakie jedzenie sprawdzi się na biwaku i o czym warto pamiętać, wybierając się na kemping? Jakie uprawnienia trzeba posiadać, by móc prowadzić przyczepę kempingową? Odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. 

 

Jedzenie pod namiot- jakie jedzenie zabrać na kemping?

Wybierając się pod namiot, wiele osób zastanawia się, jakie jedzenie najlepiej zabrać ze sobą. Zdecydowanie najbardziej odpowiednie będą dania, które wystarczy zalać wrzątkiem, jak np. zupki chińskie. Do ich przygotowania potrzebna będzie jedynie kuchenka turystyczna, który jest na wyposażeniu większości pól namiotowych. Warto mieć przy sobie jedzenie, które szybko doda energii, jak np. batony energetyczne, pieczywo chrupkie czy płatki owsiane. Suchy prowiant czy ulubione warzywa i owoce to świetna przekąska, która z pewnością przyda się podczas intensywnego dnia pełnego wrażeń. Warto posiadać ze sobą także słodkie przekąski, zwłaszcza, gdy wybieramy się na wyczerpującą, górską wędrówkę. 

Dania jednogarnkowe na biwak

Pod namiot warto zabrać ze sobą jedzenie, które nie wymaga lodówki ani dużej ilości garnków do przygotowania. Wszelkie gotowe zupy, a przede wszystkim konserwy to zdecydowanie najlepszy pomysł na obiad na łonie natury. Na świeżym powietrzu wszystko smakuje o wiele lepiej. Najlepsze kempingi to te, które są odpowiednio zaplanowane. Wiele osób zastanawia się, co zabrać pod namiot. Lista jest długa! Z pewnością przyda się śpiwór turystyczny, który zapewni ciepło nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Przydatny będzie także termos, który można zabrać ze sobą np. na górską wędrówkę. W termosie można przechowywać nie tylko herbatę i kawę, ale także zupę. Niezbędnym elementem wyposażenia jest także gotowe jedzenie na biwak, które zapewni pożywny posiłek, a jednocześnie nie będzie wymagało dużego nakładu pracy.

Nieocenioną pomocą na każdym biwaku jest lodówka turystyczna. W swojej klasycznej formie chłodzona jest ona specjalnymi wkładami żelowymi. Obecnie popularne są także lodówki samochodowe, które można podpiąć pod gniazdo zapalniczki. Sprawdzą się one np. na pierwszy dzień biwaku, kiedy chcemy przyrządzić mięso na grillu czy inne produkty, które wymagają przechowywania w niskiej temperaturze.

Co oprócz jedzenia?

To, czego możemy potrzebować na biwaku zależne jest od jego lokalizacji, rodzaju czy sezonu. Inny bagaż zabierzemy ze sobą, gdy celem będzie biwak w leśnej głuszy, a inne, gdy jest nim pole namiotowe Chorwacja. Ceny również będą różne. Podstawowym elementem wyposażenia będzie namiot, śpiwór oraz karimata. Warto zabrać ze sobą latarkę lub czołówkę, która sprawdzi się po zmroku. Koniecznym elementem wyposażenia wspominanym już zresztą powyżej jest jedzenie pod namiot bez lodówki. Jest ono wygodniejsze w zastosowaniu, nie wymaga specjalnych warunków przechowywania i nie ma ryzyka, że ulegnie zepsuciu. Takimi posiłkami są np. te zamknięte w puszkach o długim terminie przydatności. 

Biwak z camperem- co trzeba wiedzieć?

Co powinieneś wiedzieć, jeśli Twoim środkiem transportu będzie Camper? Jakie prawo jazdy jest wymagane? Da camperów o masie nieprzekraczającej 3,5 tony wystarczające jest powszechne prawo jazdy kategorii B, uprawniające do prowadzenia samochodu osobowego. Zdecydowana większość kamperów mieści się w tym przedziale, jeśli jednak posiadasz pojazd przekraczający wagę 3,5 tony, potrzebujesz prawa jazdy kategorii C1.