Agnieszka Włodarczyk

Agnieszka Włodarczyk (ur. 13 grudnia 1980 w Sławnie) - polska aktorka i piosenkarka . Mieszkała w nadmorskim Darłowie, gdzie nadal mieszka jej bliska rodzina.

Zadebiutowała w wieku 14 lat w musicalu Janusza Józefowicza. Natomiast jej debiutem na dużym ekranie był film Macieja Ślesickiego „Sara” w (1997) roku, gdzie zagrała u boku takich sław jak Bogusław Linda i Cezary Pazura.

Popularność zdobyła dzięki roli Agnieszki, siostry Czarka (Cezary Pazura) w serialu „13 posterunek”, również w reżyserii Macieja Ślesickiego. Wystąpiła w sitcomie – „Świat według Kiepskich” oraz w spektaklu Teatru Telewizji „Nastroje”.

W filmie Waldemara Dzikiego „Pierwszy milion” (2000) wcieliła się w kuszącą blond piękność. W serialu „Zostać miss” grała studentkę filozofii, która zupełnie nie dba o swój wygląd. W „Plebanii” grała siostrę księdza Potocznego.

W 2002 roku zagrała w komedii „E=mc²”, Olafa Lubaszenki. W latach 2003-2005 grała w serialu „Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście". W 2004 roku wystąpiła w „Nigdy w życiu!” w roli Joli. Zagrała także w serialu ”Dziki” (2004) i jego kontynuacji „Dziki 2”, oraz w „Pojedynek” (2005).

W 2006 rozpoczęła nagrania do nowego serialu „My Baby”, w którym zagra Zosię. Wystąpiła również w teledysku K.A.S.Y. „Reklama”.

Od marca 2007 brała udział w teleturnieju muzycznym „Jak oni śpiewają?”, w którym zwyciężyła bój o brylantowy mikrofon. Wydała maxisingiel, który otrzymał status platynowej płyty.

W roku 2007 w sklepach muzycznych ukazał się pełny debiutancki album Agnieszki pt."Nie dla oka...", wydany przez wytwórnię płytową My Music 30 listopada 2007. Uzyskał on status złotej płyty.

W czerwcu 2009 wydała singiel pt. "Czas pokaże". Został on nominowany w plebiscycie "Hit Lata 2009", organizowanym przez radio RMF FM.

 

źródło: Oficjalna strona Agnieszki Włodarczyk
www.agnieszkawlodarczyk.com.pl