Na Proporzec dla pograniczników

Burmistrz Miasta Darłowo wspiera i propaguje akcję Grupy Inicjatywnej Ufundowania Proporca Placówce Straży Granicznej w Darłowie. Propagowanie ufundowania Proporca Placówce Straży Granicznej jest wyrazem podziękowania za godne i honorowe wypełnianie obowiązków służbowych w ochronie granic Rzeczpospolitej Polskiej, stanowi uhonorowanie wysiłku i poświęcenia wielu pokoleń funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Darłowie strzegących prawa i bezpieczeństwa.

Będzie to dar serca mieszkańców, a ufundowany i wręczony w 21 rocznicę powstania Straży Granicznej, spadkobierczyni Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej II RP – formacji szczególnie zasłużonych dla obrony i bezpieczeństwa Ojczyzny, obrońców granic Rzeczpospolitej przed agresorami 1939 r. Akt nadania proporca będzie szczególnym uhonorowaniem tych, którzy walczyli i ginęli na polskich granicach, pozostając wierni dewizie „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

Ufundowanie Proporca Placówce Straży Granicznej w Darłowie odbędzie się w formie dobrowolnych wpłat  na specjalne konto bankowe o numerze rachunku:

65 8566 0003 0112 4710 3000 0001

 

 

źródło: darlowo.pl