MOSG gra dla WOŚP


Morski Oddział Straży Granicznej przekazuje do licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rejs poduszkowcem po Zalewie Wiślanym oraz szybką jednostką pływającą po Zatoce Pomorskiej. W czasie rejsu naszych gości zapoznamy z wyposażeniem jednostek, przedstawimy im także zadania funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy pełnią na nich służbę.Zbudowany w 2006 r. w Wielkiej Brytanii poduszkowiec Straży Granicznej GRIFFON 2000 TD to jedyny środek transportu umożliwiający bezpieczne przemieszczanie się w różnych środowiskach: po lodzie, wodzie i lądzie. Aby zaprezentować tę wyjątkową cechę, rejs odbędzie się w okresie zimowym – do końca marca 2013 r. Początek rejsu w Tolkmicku, czas trwania wyniesie ok. 2 – 3 godzin.

Szybka łódź interwencyjno-pościgowa typu IC-16 M „Strażnik 4” przeznaczona jest do działań pościgowych. Została zbudowana w 2007 r. w Szwecji, posiada napęd strugowodny, dzięki któremu może rozwinąć prędkość do 42 węzłów. Stacjonuje w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu. Rejs „Strażnikiem 4” odbędzie na trasie port Świnoujście – Zatoka Pomorska. Przewidziana realizacja rejsu w miesiącach maj – lipiec 2013 r., czas jego trwania wyniesie kilka godzin. 

Terminy rejsów patrolowych są uzależnione od harmonogramu patroli granicznych i warunków atmosferycznych. Morski Oddział Straży Granicznej zastrzega sobie prawo określenia i ewentualnej zmiany daty rejsu. Udzia ł w rejsach można licytować na stronie internetowej aukcje.wosp.org.pl, na której wystarczy wpisać hasło „Stra ż Graniczna”.

 

 

 

 

 

 

Film o poduszkowcu:

{youtube}Cj_qaOzaP1s{/youtube}

 

 

Jednostka typu IC-16 M:

{youtube}DrnkVgJ6TCw{/youtube}

 

 

autor:  rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku