Morski Oddział Straży Granicznej dla WOŚP

  •  
Morski Oddział Straży Granicznej przekazuje do licytacji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rejs poduszkowcem po Zalewie Wiślanym oraz szybką jednostką pływającą po Zatoce Pomorskiej.
W czasie rejsów (każdy dla dwóch osób) naszych gości zapoznamy z wyposażeniem jednostek, przedstawimy im także zadania funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy pełnią na nich służbę.Zbudowany w 2006 r. w Wielkiej Brytanii poduszkowiec Straży Granicznej GRIFFON 2000 TD to jedyny środek transportu umożliwiający bezpieczne przemieszczanie się w różnych środowiskach: po lodzie, wodzie i lądzie. Aby zaprezentować tę wyjątkową cechę, rejs odbędzie się w okresie zimowym – do końca marca 2014 roku. Czas jego trwania wyniesie kilka godzin.

Szybka łódź interwencyjno-pościgowa typu IC-16 M „Strażnik 4” przeznaczona jest do działań pościgowych. Została zbudowana w 2007 r. w Szwecji, posiada napęd strugowodny, dzięki któremu może rozwinąć prędkość do 42 węzłów. Stacjonuje w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu.

Rejs „Strażnikiem 4” odbędzie na trasie port Świnoujście – Zatoka Pomorska. Przewidziana realizacja rejsu w miesiącach maj – lipiec 2014 roku, czas jego trwania wyniesie kilka godzin.

Terminy rejsów patrolowych są uzależnione od harmonogramu patroli granicznych i warunków atmosferycznych. Morski Oddział Straży Granicznej zastrzega sobie prawo określenia i ewentualnej zmiany daty rejsu.

Licytować można na stronie internetowej www.aukcje.wosp.org.pl, na której wystarczy wpisać hasło „Straż Graniczna” (bezpośredni link: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?query=stra%C5%BC%20graniczna&scope=all&inDescription=1).

Poduszkowiec:

{youtube}Cj_qaOzaP1s{/youtube}

 

Strażnik 4

{youtube}DrnkVgJ6TCw{/youtube}

 

  •  


źródło: rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku