Trzy miesiące aresztu dla mieszkańca Darłowa

  •  

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Darłowa, który posiadał znaczne ilości substancji narkotycznych. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii 22-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.Policjanci z Darłowa w czasie wykonywania czynności wobec młodego mężczyzny znaleźli przy nim pół grama amfetaminy. Młody człowiek został zatrzymany. Mundurowi udali się następnie do miejsca zamieszkania 22- latka. W czynnościach tych brali także udział funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej z psem służbowym.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych na poddaszu użytkowanym przez darłowianina funkcjonariusze ujawnili 12 słoików o pojemności od 0,3 do 0,5 litra z zawartością poporcjowanych narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy o łącznej wadze 3,5 kg brutto. Policjanci zabezpieczyli te środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W przeszłości 22-latek był już notowany za posiadanie narkotyków. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Koszalinie zastosował wobec 22-latka środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres trzech miesięcy.

źródło: KWP Szczecin
 

  •