Uczelnie na świecie w rankingach przodują amerykanie

Artykuł sponsorowany
Wybór studiów i uczelni, na której będzie się studiowało, to jeden z najpoważniejszych decyzji w życiu każdego młodego człowieka. Dużą pomocą w wyborze najlepszej uczelni może być ranking szanghajski, który niezmiennie, od 2003 roku pokazuje najbardziej prestiżowe uczelnie wyższe na świecie.

Faktem jest, że prym wiodą amerykanie. W rankingu szanghajskim aż osiem ich szkół wyższych zajmuje jedne z pierwszych miejsc. Najlepszy oczywiście jest Harvard University, jedna z najbogatszych szkół wyższych.

Czwarte miejsce w rankingu szanghajskim zajął Massachusetts Institute of Technology (MIT), natomiast piąte University of California, Berkeley. To właśnie te uczelnie wyższe poznamy nieco bliżej.

Jeżeli chcecie poczytać więcej o uczelniach wyższych, warto zaglądnąć tu:  http://www.uczelnie.pl/ tymczasem poznajmy jedne z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie.

 

Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Massachusetts Institute of Technology w skrócie -MIT, to amerykańska politechnika, która została założona w 1861 roku w Cambridge w stanie Massachusetts. Jej celem było jednoczesne kształcenie młodych ludzi i prowadzenie podstawowych działań badawczych. Szkoła jest oczywiście prywatna i jej czesne za rok nauki, wynosi prawie pięćdziesiąt tysięcy dolarów. Są również dodatkowe koszta związane na przykład z zakwaterowaniem czy wyżywieniem, co sprawia, że studentom potrzebnych jest jeszcze dodatkowo około piętnastu tysięcy dolarów.

Massachusetts Institute of Technology, składa się z pięciu szkół, które oferują ponad dwieście zróżnicowanych kierunków nauczania. Całość uczelni tworzy również trzysta grup badawczych i laboratoriów, które powstają w zależności od aktualnych potrzeb.

Każdego roku na ten uniwersytet, próbuje dostać się około dziesięciu-piętnastu tysięcy kandydatów, z których na studia dostaje się tylko tysiąc.

 

University of California, Berkeley

Ten uniwersytet  mieści się w Berkeley, nad zatoką San Francisco i jest najstarszym i najważniejszym spośród dziesięciu kampusów Uniwersytetu Kalifornijskiego.

To jeden z niewielu uniwersytetów, który może się poszczycić wieloma istotnymi odkryciami.

To właśnie naukowcy z Berkeley wynaleźli cyklotron, odkryli wiele pierwiastków na przykład pluton, lorens czy berkel, ale także zaprojektowali eksperyment, który pozwolił udowodnić twierdzenie Bella. Ich osiągnięcia, odegrały dużą rolę, w tym, że University of California znalazł się tak wysoko w rankingu szanghajskim.

Studia na uniwersytecie są płatne. Roczne czesne, wynosi ponad czternaście tysięcy dolarów. Do tego dochodzą inne koszta, takie jak wyżywienie, zakwaterowanie czy zakup pomocy naukowych, co sprawia, że będzie potrzebnych kolejnych trzydzieści pięć tysięcy dolarów.

Na tej uczelni można studiować wiele kierunków, między innymi: bioinżynierię, administrację biznesową, literaturę porównawczą czy kreatywne pisanie.

University of California posiada swoje drużyny sportowe, które noszą nazwę California Golden Bears.