Jakich zniżek należy spodziewać się w sklepach w styczniu?

W okresie zimowych sklepy zazwyczaj przygotowują promocje i rabaty w Polsce, które mogą wynosić do 80%. Może to być niespodzianka dla Ciebie, ale w styczniu jest szczyt sprzedaży. Sklepy przyciągają klientów  dużymi rabatami do 70% lub więcej. Gdzie iść i co robić, aby nie zgubić się w ocenie zniżek i atrakcyjnych ofert.

Tradycyjnie wyprzedaże zimowe w Polsce rozpoczynają się na początku grudnia. Zawsze kupujemy prezenty podczas nadchodzących świąt. W niektórych sklepach sezonowe promocje rozpoczęły się przed Wigilią i Bożym Narodzeniem, a w innych bezpośrednio po świętach lub na początku stycznia. Najczęściej i najszybciej ludzie kupują produkty z sezonu jesienno-zimowego w sklepach z odzieżą, obuwiem, meblami i akcesoriami. Następnie dołączają się do tej listy sklepy AGD i RTV. Dalej idą firmy, które sprzedają sprzęt i artykuły sportowe, kosmetyki i tak dalej.

 

Ale w styczniu można kupić resztę tych towarów po świętach w bardzo atrakcyjnych cenach! Nie zapominaj, że na www.rabato.com/ możesz śledzić za świeżymi aktualnościami w popularnych i znanych przez Ciebie sklepach w całej Polsce.

Gdzie oczekiwać dużych rabatów?

Jeśli na początku promocji sprzedaż w polskich sklepach wynosi średnio 50-60%, to pod koniec stycznia możesz kupić produkty swojej ulubionej marki ze zniżką do 70%, a czasem nawet więcej! W niektórych sklepach takie promocje mogą trwać do końca lutego. Ponieważ w tym niesamowitym cyklu gorących ofert najlepsze produkty są szybko sprzedawane, nie ma potrzeby  i sensu odkładania zakupów na ostatnią chwilę, lepiej sprawdzać dostępność produktów jak najszybciej.

Rabato codziennie publikuje oferty znanych sieci i sklepów, gdzie można kupować podczas styczniowych ofert w niskich cenach. Zniżki do -80% są oferowane tutaj:

 • Zara;
 • Bershka;
 • H&M;
 • Madison
 • MANGO;
 • Reserved
 • Pull & Bear;
 • Reebok
 • Nike i inne;

Należy pamiętać, że niektóre sieci mogą wprowadzać dodatkowe rabaty i rozszerzać zakres produktów promocyjnych.  Czasem warto jednak zaczekać i zaryzykować, jeśli nawet teraz ceny będą wystarczająco atrakcyjne, i czekać kiedy ceny będą najniższe w styczniu. Ale trzeba rozumieć, że  zwiększa się prawdopodobieństwo sprzedaży dokładnie potrzebnych produktów i pod koniec stycznia na przykład odpowiedni rozmiar odzieży lub butów może być wyprzedany.

Jak chronić swój portfel przed niepotrzebnymi wydatkami?

Za niedługo w Polsce zaczną się styczniowe wyprzedaże, gdzie ceny mogą być jeszcze bardziej wygodnymi niż w grudniu. Więc warto kupować efektywnie oraz skutecznie i nie kupować niepotrzebne rzeczy, nawet gdy kosztują znacznie mniej niż zazwyczaj. Bo ryzykujesz później nie znaleźć pieniądze w swoim budżecie na naprawdę potrzebne dla Ciebie towary lub usługi.

Oto niektóre z najważniejszych zasad, o których należy pamiętać, żeby oszczędzić Twój budżet:

 • Przygotuj listę zakupów. Podczas sprzedaży sklepy często promują towary, które wcześniej nie były popularne, więc umieszczają ich w najbardziej widocznych miejscach. Ponieważ są oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie, mogą wzbudzić chęć kupowanie takich rzeczy, nawet jeśli wcześniej o nich nie myślałeś. Plan zakupów pomoże uchronić Cię przed zakupem artykułów, których nigdy nie będziesz używać.
 • Kontroluj i sprawdzaj ceny. Najczęściej sprzedawcy sklepów mogą sztucznie podwyższać ceny za jakimś dni do wyprzedaży. Więc sprawdzaj i śledź sklepy, w których zamierzasz kupować towary, żeby nie być oszukanym. Dlatego powinieneś znać cenę niezbędnych produktów przed rozpoczęciem sezonu sprzedaży.
 • Porównaj cenę. Ponadto przydatna jest praktyka porównywania cen. Jeśli produkt jest sprzedawany w kilku punktach sprzedaży, nie bądź leniwy i odwiedź ich. Na stronie internetowej Rabato można zrobić to w kilka sekund. Wystarczy skorzystać z usługi porównania cen.

Podsumowując powyższe punkty, można stwierdzić, że w styczniu masz duże szansy, żeby kupić planowany towar w najniższej możliwej cenie. Więc zostaw na ten czas rzeczy, które w "zwykłych" czasach są drogie dla Twojego budżetu. Nie przegap tej możliwości i sprawdzaj aktualne oferty na serwisie internetowym Rabato. Życzymy Ci tanich i skutecznych zakupów!