PANEK wprowadza samochody ciężarowe do CarSharingu

W usłudze PANEK CarSharing od dziś dostępne są samochody ciężarowe Renault Master L3H2. Można je wynająć na minuty, godziny, dni oraz miesiące - wystarczy posiadać tradycyjne prawo jazdy kategorii B (samochody do 3,5 tony).

Wypożyczenie samochodu w CarSharingu jest bardzo szybkie i intuicyjne. Należy mieć zainstalowaną aplikację PANEK i pobraną najnowszą aktualizację, która jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store. Mastery są widoczne na mapie aplikacji mobilnej tuż po otwarciu lub po użyciu filtrowania w ustawieniach mapy.

Samochodami można jeździć po całej Polsce, jednak w ramach testów auta na ten moment można zwracać tylko w Warszawie. PANEK CarSharing zastanawia się nad rozszerzeniem strefy zwrotów o inne miasta, najpierw jednak bada, jak z samochodami poradzą sobie Użytkownicy.

Renault Master L3H2 to prawdziwy samochód dostawczy, pomieści 5 europalet, a jego ładowność to 1 388 kg. Wewnątrz zmieszczą się towary o kubaturze: 13 m2, długości: 3,60 metra, szerokości: 1,70 metra i wysokości: 1,70 metra. Samochód ma ponad 6 metrów długości całkowitej, prawie 2,5 metra szerokości, a także blisko 2,5 metra wysokości. Nie zmieści się więc na większości parkingów podziemnych. Użytkowanie go wymaga pewnych umiejętności lub sporej ostrożności, dlatego przy okazji wprowadzania auta, PANEK CarSharing zachęca do zakupu „Rozszerzonej Ochrony”, która za miesięczną kwotę 49 zł znosi odpowiedzialność za szkody na wszystkie dostępne auta w PANEK CS.

Koszt wynajęcia Mastera w cenniku standardowym to 0,99 zł za minutę i 0,95 zł za kilometr, liczone łącznie. Koszt postoju samochodu w przypadku kiedy jest np. załadowywany, to 0,20 zł za minutę. Osoby potrzebujące auta na dłużej mogą skorzystać z oferty wynajmu na dobę w cenie 189 zł lub cennika pakietowego. Doba wynajmu Mastera w pakiecie tygodniowym to 159 zł, a w pakiecie miesięcznym 119 zł. Do cen pakietowych należy doliczyć 0,90 zł za każdy przejechany kilometr. Wszystkie podane ceny są kwotami brutto.

Paliwo oraz postój w miejskich strefach płatnego parkowania są zawarte w koszcie wynajmu. Samochody są obsługiwane przez dział techniczny PANEK, tankowane i myte. Istnieje możliwość samodzielnego uzupełnienia paliwa za pomocą karty paliwowej, którą znajdziemy w samochodzie – to idealna opcja dla osób przemieszczających się na długich dystansach. Ponadto, posiadając pakiet dzienny, dobowy lub miesięczny dla samochodów Renault Master (grupa pojazdów Cargo), można użytkować samochody z grup Economy, Comfort oraz Premium i przesiadać się miedzy nimi w dowolny sposób podczas całego czasu trwania pakietu.

Osoby, które będą chciały przetestować nowe auto, jednocześnie nie posiadając jeszcze konta w usłudze, otrzymają 20 zł do wykorzystania na przejazdy w ramach bonusu za pierwszą rejestrację. Wszystko, co należy zrobić, to ściągnąć aplikację, zarejestrować się i poczekać na aktywację, która trwa do 60 minut.