Nauczanie zdalne w ZSM po jednym bezobjawowym zakażeniu

Od dnia dzisiejszego do piątku 18 września uczniowie Zespołu Szkół Morskich będą  uczestniczyli w nauczaniu zdalnym. Lekcje prowadzone będą  tylko i wyłącznie na Classroom zgodnie z planem znajdującym się na Librusie i stronie zsm.darlowo.pl. To efekt wykrytego zakażenia koronawirusem u jednego z uczniów tej szkoły. A w zasadzie należałoby napisać, że to efekt tylko pozytywnego testu, ponieważ uczeń jest w dobrym stanie i nie ma żadnych objawów infekcji. Decyzję o zawieszeniu zajęć w ZSM i wprowadzenie zdalnego nauczania podjął  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. 

Nauczaniem zdalnym nie są objęci uczniowie LO i BS, ponieważ zajęcia prowadzone są w innej lokalizacji. 

Wpis szkoły na fecebooku o  wprowadzaniu nauki zdalnej zalała fala krytycznych komentarzy. Nauczanie zdalne  wydaje się  decyzją podjętą  na wyrost, jednak pamiętajmy, że każdy urzędnik wykonuje instrukcje zwierzchników i jest za to rozliczany.

W całym zmieszaniu jedno jest pewne. Coraz więcej osób nie wierzy w przebieg pandemii i jej skutki, jakie przedstawiają nam media, a wprowadzane restrykcje uważa za zbyt rygorystyczne. Liczba sceptyków wciąż rośnie i nie tylko wśród zwykłych internautów. 

Coraz więcej dziennikarzy przekonanych jest, że pandemia koronawirusa jest wykreowana przez media i wirusologów.
Udostępniamy  bardzo ciekawy fragment  programu "Warto rozmawiać" w TVP, w którym  znany z mediów  wirusolog prof. GUT  zaskakuje w temacie pandemii.