Jak sfinansować wakacje w Darłowie - kredytem czy pożyczką

Wakacje w Darłowie dla osób z innych regionów Polski, w szczególności z Małopolski, Podkarpacia i Śląska, są dość kosztowne, bo wiążą się z dojazdem z daleka i opłaceniem co najmniej kilku noclegów. Niektóre osoby i rodziny decydują się w tej sytuacji na pożyczenie pieniędzy, a można je pozyskać w ramach kredytu lub pożyczki. Który z tych dwóch produktów jest korzystniejszy?

Kiedy kredyt

Tym, co wyróżnia kredyt na tle innych produktów finansowych, jest fakt, że oferują go jedynie banki. Jego zasady są ustalane na podstawie prawa bankowego, a w celu udostępnienia środków bank musi wykonać określone procedury, jak np. weryfikacja zdolności kredytowej klienta. Kredyt gotówkowy warto polecić każdemu, kto chce pożyczyć pieniądze i ma możliwość jego zaciągnięcia. Nie jest to bowiem tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać, ponieważ kryteria często są na tyle wyśrubowane, że nie każdy je spełnia.

Aby otrzymać kredyt, najczęściej konieczne jest oficjalne potwierdzenie zarobków poprzez przedłożenie zaświadczenia o dochodach czy dostarczenie rozliczenia rocznego PIT bądź wyciągu z rachunku osobistego. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić – wiele osób nie osiąga oficjalnych dochodów lub są one na tyle niskie, że uniemożliwiają zaciągnięcie kredytu gotówkowego, szczególnie na dużą kwotę. Jeśli jednak bank pozytywnie rozpatrzy Twój wniosek, będzie to dobra wiadomość.

Kredyt gotówkowy jest korzystny finansowy. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania zaczynająca się już od jednocyfrowych kwot sprawia, że dzięki temu produktowi relatywnie niskim kosztem można pożyczyć duże pieniądze na dowolny cel. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego czy samochodowego pozyskane środki da się przeznaczyć na wybrane przez siebie wydatki, nie rozliczając się z nich z bankiem. Aby ułatwić sobie poszukiwanie najlepszej oferty, wykorzystaj darmowy, internetowy kalkulator rat kredytu gotówkowego.

Kiedy pożyczka

W przeciwieństwie do kredytu gotówkowego pożyczki są oferowane nie tylko przez banki, ale również firmy z sektora pozabankowego. Warto ją polecić osobom, które chcą zadłużyć się z myślą wakacjach w Darłowie, ale nie mają dostępu do kredytów bankowych, np. z uwagi na brak legalnego źródła dochodu, zbyt niskie zarobki czy negatywną historię kredytową. W każdej z tych sytuacji można liczyć na szybką i bezproblemową pożyczkę.

Waśnie szeroka dostępność jest najważniejszym atutem pożyczek, który sprawia, że sięgają po nie miliony Polaków. Wiele ofert można zaciągnąć wyłącznie na podstawie spisanego przez siebie oświadczenia dotyczącego wysokości osiąganych dochodów, a niektóre są udzielane wyłącznie na dowód. Tym, co może stanowić przeszkodę w uzyskaniu pożyczki, jest natomiast negatywna historia kredytowa. Co prawda nie wyklucza ona z grona potencjalnych pożyczkobiorców, ale utrudnia pozyskanie środków.

Pożyczkę można zaciągnąć łatwo i szybko, ale trzeba się liczyć z relatywnie wysokimi kosztami. Z całą pewnością jest to produkt droższy niż kredyt gotówkowy, a także mniej elastyczny, bo maksymalna dostępna kwota jest znacznie niższa niż w banku. Zaletą pożyczek jest z kolei fakt, że niektóre firmy oferują je całkiem za darmo dla klientów, którzy po raz pierwszy się u nich zadłużą. Termin spłaty bezpłatnych pożyczek jest jednak bardzo krótki i wynosi zaledwie 30-60 dni. Jeżeli wiesz, że w tak krótkim czasie uda Ci się spłacić dług, dobrym wyborem będzie też karta kredytowa. Zobacz oferty najlepszych kart kredytowych i sprawdź ich koszty!