Materace dostępne w Szczecinie - kiedy stary wymienić na nowy?

Na jakość snu wpływa wiele czynników. Jednym z nich bez wątpienia jest dobry materac. Jeżeli jest zniszczony i zużyty, przestaje spełniać swoją rolę. Kiedy wobec tego powinniśmy wymienić podłoże do snu? Jak rozpoznać, że już najwyższy czas zastąpić wysłużone posłanie nowym materacem?

6 sygnałów, że czas na wymianę materaca na nowy model

Jest kilka sygnałów, które mówią o tym, że czas na nowy materac. Najważniejsze z nich to:

 • słaba jakość snu – jesteśmy niewyspani, mimo iż spędziliśmy w łóżku dostateczną liczbę godzin,
 • bolą nas mięśnie i plecy,
 • leżąc na materacu, czujemy wystające sprężyny, przez co trudno nam przybrać wygodną pozycję,
 • powierzchnia materaca jest zniekształcona: ma wybrzuszenia lub wgłębienia, które również zakłócają komfort snu,
 • materac skrzypi i trzeszczy, co sprawia, że niejednokrotnie wybudzamy się ze snu,
 • materac ma widoczne zanieczyszczenia i zabrudzenia, które są niemożliwe do usunięcia.

Jeśli rozpoznajemy te sygnały, powinniśmy sprawdzić ofertę materacy na Materaceszczecin.eu i znaleźć nowy model dla siebie. W przeciwnym razie prędzej przy później będą nam grozić coraz poważniejsze skutki niedoboru snu. Jakie? O tym w kolejnym akapicie!

 

 

Konsekwencje spania na wysłużonym materacu

Sen na zużytym materacu nie przynosi odpoczynku. Dlatego ciągle czujemy się niewsypani i brakuje nam energii do realizacji codziennych zadań, dodatkowo spada nasza koncentracja. To nie jedyne konsekwencje ciągłego niedostatku snu. Niedospanie spowodowane kiepską jakością materaca może grozić przykrymi skutkami zdrowotnymi, takimi jak:

 • problemy z pamięcią,
 • osłabienie układu odpornościowego,
 • otyłość,
 • cukrzyca,
 • choroby serca,
 • stany depresyjne i paranoje,
 • pogłębienie wad postawy i problemów ze stawami,
 • zaostrzenie dolegliwości bólowych.

Problemy ze snem, niezależnie od ich powodu, obniżają jakość życia. Jeśli powodem jest zużycie materaca – można w prosty sposób poprawić komfort nocnego odpoczynku. Jaki materac wybrać, aby zapewnić sobie dobry sen?

Wymiana materaca na nowy – jaki rodzaj materaca wybrać?

Oferta materacy na Materacebydgoszcz.eu gwarantuje szeroki wybór produktów do snu. Decyzja może nie być łatwa, dlatego pomożemy w doborze nowego materaca! Jakie główne rodzaje materacy są dostępne w sprzedaży?

 1. Materace sprężynowe, w tym nowoczesne materace kieszeniowe i multipocket. W odróżnieniu od klasycznych modeli bonellowych charakteryzują się elastycznością punktową. Oznacza to, że nacisk w jednym punkcie materaca nie powoduje falowania całej jego powierzchni. Dzięki temu możemy spać spokojnie nawet kiedy nasz partner często zmienia pozycję lub wcześnie wstaje. Dodatkowo elastyczność punktowa jest gwarancją najlepszego podparcia dla kręgosłupa. Materace sprężynowe na pewno nie zawiodą naszych oczekiwań!
 2. Materace piankowe, w tym materace z pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej oraz lateksowej. Materace z lateksu są idealnym wyborem dla alergika, z kolei z materacy termoelastycznych najbardziej zadowolone będą osoby, które lubią uczucie otulenia. Zaś mterace z pianki wysokoelastycznej charakteryzują się niezwykłą elastycznością i sprężystością – z pewnością również warto mieć je na uwadze, kiedy planujemy wymianę podłoża do snu!
 3. Materace hybrydowe, które łączą zalety materacy piankowych i sprężynowych. Zapewniają niezwykły komfort snu i są bardzo wytrzymałe.

 

 

Szukając nowego materaca, warto mieć na uwadze produkty marki Hilding Anders. Producent na pierwszym miejscu stawia jakość i bezpieczeństwo snu, dlatego bez wątpienia będziemy zadowoleni z jego oferty! Wymieńmy stary, zużyty materac i zacznijmy cieszyć się prawdziwie jakościowym nocnym odpoczynkiem.

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.