Materace dostępne w Stargardzie - kiedy stary wymienić na nowy?


Dobry materac jest kluczowy dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego - w pełni przespana noc, jak i późniejszy brak bólu kręgów i mięśni są nieocenione. Spędzamy na materacach 1/3 naszych żyć, więc nic dziwnego, że po pewnym czasie będzie on tracił swoje prozdrowotne właściwości. Tak długa eksploatacja musi pozostawić po sobie ślady. Jakie są oznaki zużytego materaca i jak szybko zwykle się pojawiają? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć poniżej.

Jak rozpoznać, że warto wymienić materac?

Milion rzeczy może świadczyć o tym, że materac jest już zwyczajnie zużyty - warto jednak skupić się na tych, które występują najczęściej, a jednocześnie są nieodwracalne. 

Do negatywnych zmian i uszkodzeń materacy możemy zaliczyć:

  • wgłębienie materaca w środkowej części - jest to jedna z najczęstszych dolegliwości niezdatnego do użytku materaca; sprawia, że możemy bardzo łatwo nabawić się bólu odcinka lędźwiowego i krzyżowego, które nie mają wystarczającego podparcia w materacu - będzie to skutkować dyskomfortem, bólem, a nawet i chorobami, 
  • uciskające miejsca w materacu - mogą to być wgniecenia, a nawet i wybrzuszenia, które powstać mogły szczególnie przy materacach sprężynowych, 
  • stałe, nieusuwalne zabrudzenia - sprawiają, że bardzo łatwo o rozwój bakterii, któremu nie zaradzą nawet bardzo częste zmiany pościeli - niestety najczęściej najlepszym rozwiązaniem jest zmiana materaca,

Oczywiście nie każda zmiana musi być spowodowana zniszczeniem materaca, czasem to po prostu niedokładne dobranie go pod osobę na nim śpiącą. Może się to objawiać bólami kręgosłupa i mięśni, jak i brakiem snu, który pogarsza samopoczucie. Zapobiec temu może najczęściej właśnie zmiana materaca na odpowiedni - najlepiej wyposażony w najnowsze technologie, jak materace w Stargardzie na Materacestargard.pl, które zostały wyprodukowane przez znaną markę Hilding. Posiada ona wielkie doświadczenie, które jest potwierdzone wieloma certyfikatami jakości. Jednym z ich flagowych modelów, który będzie świetny przy zamianie swojego starego materaca, będzie Hilding Rumba, a to wszystko przez jego termoelastyczność, która pozwoli na dopasowanie się do każdego ciała.

 

 

 

Jakie są konsekwencje spania na zużytym materacu?

Zużycie, jak i niewłaściwe dobranie materaca ma tak naprawdę podobne konsekwencje - w obu przypadkach materace nie spełniają już swojej funkcji. Nawet stosunkowo krótki czas na zużytym materacu może w konsekwencji skutkować bólami - mięśni, kręgów, jak i ścięgien, a to tylko fizyczne objawy. Brak odpowiedniego snu może prowadzić do roztargnienia, braku koncentracji, jak i pogorszonego nastroju. Trzeba mieć świadomość tego, że sen jest wielką częścią i bardzo ważną funkcją naszego życia - regeneruje nasze ciało i umysł. Bez zapewnienia snu w odpowiednich warunkach będziemy musieli się liczyć z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. 

Jak przedłużyć żywotność materaca?

Szybkość zużycia się materaca jest oczywiście zależna od naszego sposobu jego eksploatacji, jak i dbania o niego. Kluczowym elementem do długiej żywotności materaca jest odpowiedni pokrowiec, który zapewni odpowiednią higienę - tutaj materace w Gnieźnie na Materacegniezno.pl wraz z marką Hilding mogą zaoferować pokrowiec Elips, który można prać nawet w 60 stopniach. 

Pamiętajmy również, że konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji podłoża. Warto też często odkurzać i zmieniać położenie materaca, aby zniwelować możliwość odkształceń. Wszystko to jednak należy robić już z nowym materacem - nie z już zniszczonym, gdyż nie poprawi to już jego stanu, ale może przedłużyć żywotność nowego sprzętu.

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.