Trendy w urządzaniu mieszkań w 2021 co jest hitem?

(Artykuł partnera) Trendy wnętrzarskie zmieniają się co roku. Do niedawna podczas urządzania mieszkania ludzie stawiali na surowe wnętrza oraz białe ściany. Minimalizm był modny, ale w 2021 roku trendy są zdecydowanie odmienne. Duży wpływ ma na to pandemia i większa ilość czasu spędzanego w domu. Do naszych czterech kątów przeniosła się praca, nauka, a także siłownia. Dlatego wnętrza urządzane w 2021 roku są przytulne i ciepłe.

Trendy wnętrzarskie 2021 – modne kolory

Twoje mieszkanie potrzebuje remontu lub odświeżenia? A może kupiłeś niedawno swoje wymarzone cztery kąty z pomocą platformy obido i chcesz urządzić je po swojemu? Nie wiesz jednak, jakie są teraz trendy w urządzaniu wnętrz? Zacznijmy więc od kolorów. W tym roku postaw na naturę. Pandemia spowodowała, że ludzie zatęsknili za barwami ziemi, dlatego w 2021 roku modne są takie kolory, jak:

  • brązowy,
  • beżowy,
  • pomarańczowy,
  • żółty,
  • niebieski,
  • zielony,
  • różowy,
  • czerwony,
  • fioletowy.

Pierwsze trzy kolory nawiązują do pustyni i spalonej gleby. Kolejne trzy to typowe barwy lasu, wody i nieba, a ostatnie inspirowane są barwnymi kwiatami, które dodają wnętrzom zastrzyku energii. W przypadku, gdy zdecydujesz się na kolor różowy, czerwony bądź fioletowy, możesz postawić zarówno na wersje intensywne, jak i pastelowe. Obie są w 2021 roku hitem wnętrzarskim.

Jakie meble są modne w 2021 roku?

W tym wypadku projektanci także stawiają na naturę. Dlatego do swojego nowego mieszkania kup meble drewniane. Dodatkowo możesz połączyć je z kamieniem. Łącząc te dwa naturalne materiały, uzyskasz trwałe i relaksujące połączenie na długie lata. Oprócz drewna i kamienia modne są również wszelkiego rodzaju materiały inspirowane przyrodą. W ten sposób do łask wróciła wiklina oraz bambus. Plecionki w tym sezonie są na topie. Uzupełnij swój salon w ażurowy stolik, krzesła, fotele czy zagłówki i nadaj mu w ten sposób charakter boho.

Ponadto we wnętrzach w 2021 roku hitem są różnego rodzaju metale, ceramika oraz szkło. Te pierwsze zarezerwowane były dotychczas do łazienki i kuchni. Teraz metale z powodzeniem wykorzystasz w innych pomieszczeniach. Lampka nocna w kolorze złota lub miedzi wykonana z metalu będzie doskonale współgrać z drewnianą rustykalną szafką nocną. Zamiłowanie projektantów do stylu boho i vintage, nie oznacza, że mebli musisz szukać wyłącznie w antykwariacie. Może się okazać, że na strychu babci znajdziesz wyposażenie wnętrz, które z łatwością odświeżysz. W 2021 roku nadal na topie są także meble wykonane z palet, więc urządzenie mieszkania stylowego nie musi wcale być drogie.

Naturalne dodatki do wnętrz to hit tego roku

W przypadku, gdy nie masz w planach gruntownego remontu mieszkania lub zmiany mebli, możesz uzupełnić swoje wnętrza o modne w tym roku dodatki. Przede wszystkim postaw na rośliny. Jeśli masz wystarczająco miejsca, rozlokuj w salonie czy sypialni duże ceramiczne albo wiklinowe donice z fikusem i paprocią. W mniejszych pomieszczeniach możesz ustawić mniejsze zielone rośliny. W kuchni na przykład na parapecie możesz postawić zioła. Będą pięknie wyglądać, pachnieć, a dodatkowo przyprawisz nimi swoje dania. Rośliny sprawdzą się także w łazience.

Modna jest także tzw. żywa ściana w salonie. Tworzy się ją najczęściej z mchu. Możesz kupić gotowy już projekt lub samemu zamontować ją w swoim salonie. Wbrew pozorom nie jest to trudne, a efekty są powalające.

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.