Top 4 mobilnych aplikacji muzycznych

Słuchanie muzyki bez ograniczeń niezależnie od okoliczności nigdy wcześniej nie było tak proste jak obecnie. Jednak aby czerpać maksymalną radość z odtwarzanychdźwięków, warto wybrać najlepszenarzędzie, które zapewnia dostęp do dużej biblioteki utworów, praktyczne funkcje i atrakcyjne warunki użytkowania. Poniżej przedstawiamy top 5 mobilnych aplikacji muzycznych. Sprawdź, na co możesz liczyć, decydując się na ich zainstalowanie.

Spotify

To niewątpliwie jedna z najpopularniejszych aplikacji do strumieniowania muzyki. Serwis wyróżnia się nadzwyczaj bogatą biblioteką utworów, która ciągle się powiększa. Zakładając konto, możesz korzystać z trybu darmowego lub przejść na premium, co obecnie kosztuje 19,99 zł miesięcznie. Atrakcyjnie jawią się opcja dla studentów za 9,99 zł i możliwość wykupienia tak zwanego abonamentu rodzinnego dla maksymalnie 6 osób za 29,99 zł. W podstawowej wersji nie ma możliwości odtwarzania wybranych utworów, a trzeba odsłuchiwać je w sposób losowy, ponadto pojawiają się reklamy. Zaletą jest z pewnością bardzo wygodne tworzenie playlist, wyszukiwanie nowych utworów, korzystanie z wielu tematycznych składanek na różne okazje. Spotify w wersji premium zyskuje bardzo dużo i jest naprawdę praktycznym i komfortowym w użytkowaniu serwisem.

Tidal

Równie cenioną coSpotify platformą jest Tidal. Którą z nich wybrać? W podjęciu decyzji pomoże Ci lektura artykułu na stronie https://komorkomat.pl/spotify-czy-tidal/. Oprócz bogatej oferty muzycznej Tidal gwarantuje mnóstwo ciekawych materiałów dotyczących muzyki i twórców. Wyróżnia się też bazą utworów, którą strumieniuje w najwyższej jakości studyjnej, co dla wielu koneserów jest istotną zaletą. W przeciwieństwie do Spotify użytkownicy nie mogą zdecydować się na użytkowanie podstawowej, darmowej wersji aplikacji. Niektórzy operatorzy sieci komórkowych współpracują z serwisem muzycznym, oferując swoim klientom okresowy darmowy dostęp do aplikacji.

Aby słuchać zgromadzonej w zbiorach muzyki na normalnych zasadach, musisz zapłacić 19,99 zł lub 39,99 zł miesięcznie, jeśli zależy Ci na możliwości odsłuchiwania nagrań w najwyższej jakości. Studentom Tidal oferuje cenę 9,99 zł, a dla większej liczby osób pakiet rodzinny za 29,99 zł. Nadal wahasz się i nie wiesz, którą aplikację pobrać? Spotify dostępne jest w wersji darmowej, za Tidal trzeba z góry zapłacić, ale oferuje on dostęp do bardzo wysokiej jakości utworów... wybór nie jest więc łatwy.

YouTube Music

To jedna ze stosunkowo młodych platform, jednak dobrze znana, ponieważ sygnowana logo Google. Aplikacja pozwala na słuchanie utworów przy zablokowanym ekranie, czego brak był przez wielu uznawany za ogromną wadę YouTube, a także odtwarzanie bez dostępu do sieci. Aplikacja jest łatwa w obsłudze, intuicyjna i przejrzysta. Pozytywem jest łączenie treści dostępnych na YouTube i serwisie streamingowym oraz tworzenie propozycji muzycznych na podstawie wcześniej dokonywanych wyborów.

Deezer

Deezerzapewnia imponująco szeroki wachlarz proponowanych utworów. Za pomocą dostępnych narzędzi możesz komponować swoje playlisty, wybierać ulubionych wykonawców, a także w wygodny sposób poznawać nowych artystów, ponieważ platforma będzie podsuwać Ci mogące zainteresować Cię propozycje. Atrakcyjną opcją jest zapis muzyki i odtwarzanie jej w trybie offline. Z Dezzeramożna korzystać za darmo, godząc się na wyświetlanie reklam i losową kolejność odtworzeń. Na konto można premium przejść już od 19,99 zł miesięcznie lub skorzystać z pakietu 6 kont za 29,99zł.

Co ważne, w razie utraty danych wszystkie zapamiętane opcje i utwory zostają zapisane w każdej z powyższych aplikacji. Jeśli jednak chcesz odzyskać pozostałe informacje z karty pamięci, przeczytaj artykuł, w którym wyjaśniono, jak to zrobić: https://komorkomat.pl/jak-odzyskac-dane-karta-sd/.

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.