Pozycjonowanie Stron i Sklepów dlaczego warto?

Pozycjonowanie stron oraz sklepów to najszybszy i najlepszy sposób na to, aby zaistnieć w sieci. Jeśli chcesz, by Twoja strona została zauważona przez potencjalnych klientów, skorzystaj z efektywnej metody marketingowej. Jakie zalety niesie pozycjonowanie stron internetowych? Dlaczego opłaca się zainwestować w pozycjonowanie sklepów?

Pozycjonowanie stron WWW – bądź widoczny w sieci

Pozycjonowanie stron internetowych to sposób na to, by być widocznym w sieci. Liczba osób, które korzystają z przeglądarek internetowych, stale rośnie. Najpopularniejszą jest oczywiście Google, co miesiąc używa jej ponad 20 milionów Internautów. Pozycjonowanie stron WWW to działanie, którego celem jest poprawa widoczności danej witryny w wynikach wyszukiwania. 

Wpisując w wyszukiwarkę daną frazę, otrzymujesz listę stron WWW, które według algorytmów najlepiej do niej pasują. Google nie prowadzi wewnętrznego rankingu. Nie jest tak, że pokazywane są strony uporządkowane od najlepszych do najgorszych. Wielu właścicieli stron internetowych ułatwia sobie dotarcie „na szczyt”. Jednym ze sposobów, by to osiągnąć, jest właśnie pozycjonowanie sklepów internetowych oraz stron.

Pozycjonowanie sklepu internetowego – co się w tym zawiera? 

Pozycjonowanie e-commerce to zestaw działań, które mają doprowadzić do poprawienia miejsca Twojej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Te usługi oferowane przez agencje marketingowe często sprowadzają do SEO. Co to znaczy? SEO to skrót od angielskiego Search Engine Optimization. W dosłownym tłumaczeniu oznacza to „optymalizację pod wyszukiwarki internetowe”. Co w takim razie składa się na pozycjonowanie sklepu oraz stron internetowych? Składa się na nie:

  • opracowywanie i publikowanie treści na stronie internetowej, zawierających słowa kluczowe oraz odpowiednie nagłówki;
  • pozycjonowanie e-commerce polega również na optymalizacji kodu HTML danej witryny;
  • usprawnienie działania danej strony, aby nie posiadała żadnych błędów i szybko się ładowała; 
  • optymalizacja struktury strony internetowej, jej podział na podstrony;
  • opracowanie wersji mobilnej witryny; 
  • pozyskiwanie linków z innych stron internetowych poprzez publikację artykułów, współpracę z innymi stronami czy marketing szeptany.

Pozycjonowanie sklepów internetowych to o wiele więcej działań, które ostatecznie mają doprowadzić do poprawy i awansu „na szczyt” wyników wyszukiwania przeglądarki. 

Pozycjonowanie sklepu oraz strony – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Kiedy wiemy już, na czym polegają działania SEO, warto przyjrzeć się korzyściom płynącym z wykorzystania ich jako części ogólnej strategii marketingu. Pozycjonowanie sklepów jest przede wszystkim konieczne w procesie budowania marki i pozyskiwania nowych klientów. Główną korzyścią jest fakt, że nasza witryna pojawi się na pierwszej stronie wyszukiwarki. Warto pamiętać, że pozycjonowanie sklepu internetowego nie ogranicza się wyłącznie do przeglądarki Google. Dzięki temu ma się duże szanse na zwiększenie sprzedaży w najbliższym czasie. Pozycjonowanie sklepu pozwala odnieść sukces również na rynku lokalnym. Google podpowiada wyszukującym strony, sugerując się geolokalizacją. 

Pozycjonowanie stron internetowych oraz sklepów sprawia również, że potencjalni klienci lub odbiorcy będą postrzegać Cię jako lidera w danej branży. Jeśli Twoja witryna znajdzie się w najwyższych wyszukiwaniach, będzie to oznaczać, że treści na stronie w dużym stopniu odpowiadają zapytaniom wyszukującym. Staniesz się w ten sposób wiarygodnym sprzedawcą. Co więcej, SEO umożliwia dotarcie do odbiorców, którzy faktycznie są zainteresowani Twoją ofertą. Reklamy na przypadkowych witrynach nigdy nie pozwolą osiągnąć takiej skuteczności.  

Artykuł powstał we współpracy z https://widoczni.com/