Praca w Niemczech - czy to dobry pomysł podczas pandemii?

(Artykuł partnera) Pandemia koronawirusa na zawsze zmieniła naszą rzeczywistość w wielu aspektach. Niestabilna sytuacja sprawia, że przepisy mające zapewnić bezpieczeństwo obywatelom oraz poziom obostrzeń w poszczególnych krajach potrafią zmieniać się z dnia na dzień.

Nic zatem dziwnego, że polscy pracownicy planujący wyjazdy zarobkowe do Niemiec zgłaszają ostatnio wiele wątpliwości, czy podjęcie pracy w Niemczech podczas pandemii jest możliwe. Każdego dnia rodzą się pytania, czy zapotrzebowanie na pracowników jest wciąż na wysokim poziomie, na jakich warunkach można wyjechać i czy jest to nadal bezpieczne.

Jeśli rozważasz podjęcie pracy w Niemczech i nurtują cię podobne pytania, przeczytaj poniższy artykuł.

 

Praca Niemcy – niedobór fachowców pomimo lockdownów.

Zdawać by się mogło, że na skutek pandemii koronawirusa zapotrzebowanie na pracowników w Niemczech będzie spadać, a ilość ofert zatrudnienia będzie malała. Jednak rzeczywistość okazała się nieco inna: niemieckie przedsiębiorstwa cierpią na niedobór wykwalifikowanego personelu.

 

Taka sytuacja ma miejsce na przykład w budownictwie, a także w usługach. Nie można również zapominać, że znacznie przyczyniły się do tego ograniczenia w podróżowaniu oraz kolejne lockdowny, które zredukowały napływ imigrantów, czyli potencjalnych „rąk do pracy”.

 

Kolejnym - jeśli nie głównym - powodem niedoboru fachowców jest starzenie się społeczeństwa niemieckiego: pokolenie wyżu demograficznego zaczyna bowiem przechodzić na emeryturę.

Starzenie się społeczeństwa niemieckiego przejawia się również w zwiększającym się zapotrzebowaniu na usługi opiekuńcze: przybywa starszych osób wymagających pomocy i opieki, a niemieckie rodziny coraz częściej decydują się na zatrudnienie profesjonalnej opiekunki dla starszego krewnego.

 

Praca w Niemczech w usługach opiekuńczych – bezpieczne i stabilne zatrudnienie.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że obecnie granice Niemiec są otwarte dla obywateli Polski, którzy chcą tam podjąć pracę. Warunkiem wjazdu na terytorium Niemiec jest posiadanie negatywnego wyniku testu na obecność Covid-19, z którego zwolnione są osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy.

Więcej tu: https://promedica24.com.pl/aktualnosci/news-obowiazek-wykonania-testu-przed-wjazdem-do-niemiec/

 

Jeśli decydujesz się na pracę w Niemczech w usługach senioralnych, wybieraj jedynie legalne oferty zatrudnieniaw uczciwych sprawdzonych agencjach pracy oraz firmach, które profesjonalnie zajmują się zatrudnianiem opiekunek i organizacją wyjazdów.

 

Korzystając ze współpracy z profesjonalną firmą zlokalizowaną w Polsce otrzymujesz pomoc w języku polskim przy dopełnianiu formalności i organizacji wyjazdu, w tym bezpłatne przeprowadzenie testu Covid-19 przed wyjazdem na kontrakt do Niemiec.

Firma zapewnia pełną organizację wyjazdu, 24-godzinne wsparcie dla Opiekunów oraz maksimum bezpieczeństwa w trakcie zlecenia, m.in.: przestrzeganie środków higieny na każdym etapie, począwszy od rekrutacji, ozonowanie busów przewożących osoby do pracy w Niemczech przed każdym wyjazdem, kontrolę temperatury ciała przed podróżą, czy wyposażenie pracowników w środki dezynfekujące, maseczki i rękawiczki.

Dzięki temu, że firmy dbają o bezpieczeństwo swoich współpracowników podczas pandemii, mają oni możliwość rozpocząć - czy też kontynuować - świadczenie pracy na terytorium Niemiec w sposób dla siebie komfortowy i bezproblemowy.

 

Pomimo pandemii, coraz więcej osób decyduje się na wyjazd do pracy do Niemiec, co jest spowodowane  przede wszystkim atrakcyjnym wynagrodzeniem, bliskością terytorium Niemiec i łatwym dojazdem, a także stosunkowo nieskomplikowanym procesem legalizacji pobytu i pracy.

Współpraca z solidną firmą i opieka koordynatorów gwarantuje bezpieczną legalną i dobrze wynagradzaną pracę, przynoszącą wiele osobistej satysfakcji.

Dla wielu osób, które na skutek pandemii koronawirusa utraciły w Polsce zatrudnienie, wyjazd do pracy do Niemiec jest często życiową szansą.