Szybkie pożyczki na dowód poznaj ich wady i zalety!

Od kilku miesięcy firmy pozabankowe znowu nie mogą narzekać na brak zainteresowania ich ofertą. Dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się zwłaszcza internetowe pożyczki na dowód. Pora zatem prześwietlić ten produkt finansowy.

Pożyczki na dowód – spektakularny powrót do łask klientów

Kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa mocno zachwiał nie tylko światową gospodarką, ale też zrewidował nasze podejście do wydawania pieniędzy. Wielu z nas postanowiło ograniczyć wydatki do tych najpotrzebniejszych i wstrzymać się z większymi zakupami. Zmniejszyła się też nasza aktywność: lockdowny i restrykcje w większości krajów nie zachęcały do podróży, a baseny, siłownie czy kina długo pozostawały zamknięte.

Okres ten nie był łaskawy również dla branży pożyczkowej. Składaliśmy mniej wniosków o szybkie pożyczki, które można otrzymać niemal od ręki. Sporym ciosem dla firm pozabankowych było też odgórne ograniczenie kosztów odsetkowych w ramach kolejnych odsłon rządowej Tarczy Antykryzysowej.

W marcu minęły dwa lata od początku tego bezprecedensowego okresu we współczesnej historii. Z danych jednoznacznie wynika, że branża pożyczek pozabankowych się odbudowuje – nie tylko częściej wnioskujemy o zobowiązania krótkoterminowe lub ratalne, ale potrzebujemy też wyższych kwot. Największy udział w rynku mają pożyczki na dowód przyznawane bez zaświadczeń o dochodach.

Czym są pożyczki na dowód?

Pożyczki na dowód z 7pozyczki.pl/pozyczki-na-dowod udzielane są pozabankowo na krótki termin i stosunkowo niskie kwoty (od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych). Ich potoczna nazwa wzięła się stąd, że tak naprawdę jedynym dokumentem niezbędnym do złożenia wniosku, jest właśnie dowód osobisty.

Najważniejsze zalety pożyczki na dowód

Klienci często sięgają po pożyczki na dowód z co najmniej kilku powodów:

 • Mogą wnioskować o nie przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu.
 • Sam proces wnioskowania jest intuicyjny i zajmuje naprawdę niewiele czasu.
 • Firmy oferujące pożyczki przyznają je bez zaświadczeń o zarobkach.
 • Decyzję pożyczkodawcy mogą otrzymać nawet po kilkunastu minutach od złożenia wniosku.
 • Mają pewność, że przelew zostanie zlecony tuż po podjęciu pozytywnej decyzji, a pieniądze, na które czekają, trafią na ich konto tego samego lub kolejnego dnia roboczego.
 • Jako osoby pożyczające w danej firmie po raz pierwszy mogą skorzystać z promocyjnych warunków oferowanych przez większość pożyczkodawców i wziąć swoją pierwszą pożyczkę zupełnie za darmo.

Najważniejsze wady pożyczki na dowód

Pożyczki na dowód nie są oczywiście produktem idealnym. Wśród ich największych wad klienci wymieniają:

 • Krótki okres kredytowania i konieczność jednorazowej spłaty zobowiązania.
 • Niewielkie kwoty, o jakie można wnioskować.
 • Jeszcze niższe górne limity kwot dla tych, którzy pożyczają w danej firmie pozabankowej po raz pierwszy.
 • Stosunkowo wysokie koszty.
 • Brak możliwości potwierdzenia tożsamości za pośrednictwem aplikacji i konieczność wykonywania przelewu weryfikacyjnego w niektórych firmach.

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.