Gdzie kupić ubezpieczenie samochodu na raty?

OC samochodu jest obowiązkowym ubezpieczeniem, ale wiele osób nie ukrywa trudności z uregulowaniem składki w formie jednorazowej wpłaty. To główny powód, dla którego niektórzy kierowcy chcieliby rozłożyć płatność za polisę na kilka miesięcy. Sprawdź, gdzie możesz kupić ubezpieczenie samochodu na raty.

Każdy ubezpieczyciel może ustalać formy płatności indywidualnie. Większość dopuszcza możliwość rozłożenia płatności na dwie raty – jedna w momencie podpisania umowy, a druga po upływie 6 miesięcy. Okazuje się jednak, że taka opcja – choć jest sporym udogodnieniem – nie zawsze jest wystarczająca. Niektóre osoby chciałyby maksymalnie odciążyć swój domowy budżet, dlatego szukają ofert pozwalających na rozłożenie płatności nawet na 12 miesięcznych rat.

Ubezpieczenie samochodu na raty – to możliwe!

Duża konkurencja na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych sprawia, że towarzystwa ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów. Okazuje się, że ubezpieczenie samochodu można rozłożyć nawet na 12 miesięcznych rat.

Pamiętaj! O ile wszyscy ubezpieczyciele proponują płatność ratalną, nie każdy oferuje aż 12 rat. Poniżej znajdziesz informację dotyczącą tego, jak to wygląda w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

  • Allianz – 2 raty
  • Aviva – 2 raty
  • Benefia – 2/4 raty
  • Generali – 2 raty
  • Link4 – 2 raty
  • mtu24 – 2/4/12 rat
  • Proama – 2 raty
  • YouCan Drive – 2/4/12 rat.

Ubezpieczenie samochodu na raty – czy to się opłaca?

Chociaż ubezpieczenie samochodu na raty jest opcją dostępną, nie zawsze będzie opłacalnym rozwiązaniem. Dlaczego? Warto mieć świadomość, że łączna kwota do zapłaty może być znacznie wyższa w porównaniu z wpłatą jednorazową.

Zanim więc zdecydujesz się na płatność ratalną, odpowiedz sobie na pytania:

  • czy zależy ci wyłącznie na odciążeniu domowego budżetu?
  • czy chcesz za ubezpieczenie zapłacić jak najmniej?

Jeżeli jednorazowa wpłata ma przyczynić się do zachwiania płynności finansowej, faktycznie lepiej rozłożyć płatność na raty. Jeśli natomiast chcesz sumarycznie zapłacić niewiele, lepiej ograniczyć się do rozłożenia płatności na dwie raty.

Wybierz najtańsze OC i nie przepłacaj

Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujesz, nie wybieraj przypadkowej oferty ubezpieczeniowej. Zacznij od ich porównania, korzystając z internetowego kalkulatora.

Jak to działa? Wystarczy wypełnić formularz, odpowiadając na zadane pytania. W odpowiedzi otrzymasz informacje na temat wysokości składek u poszczególnych ubezpieczycieli. Kalkulacje będą uwzględniać Twoje indywidualne ryzyko, dzięki czemu będą to wiarygodne dane.

Ostatnim krokiem jest porównanie ofert i wybór najtańszej – takiej, która nie będzie obciążać domowego budżetu. Szybko przekonasz się, że w ten sposób możesz zaoszczędzić nawet do 50% - tyle średnio wynosi różnica między najdroższą a najtańszą ofertą ubezpieczeniową.

Pamiętaj! Za ubezpieczenie OC samochodu nie ma sensu przepłacać. Zakres ochrony nie zależy od wysokości składki, dlatego warto poświęcić chwilę na porównanie ofert.

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.