Jak kupić Ethereum i wszystkie inne kryptowaluty w Europie?

Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się, jak kupić ETH i inne tokeny w Europie.

Ethereum jest obecnie drugą co do wielkości kryptowalutą na świecie. Ustępuje jedynie bitcoinowi.

Moneta jest dostępna na prawie każdej platformie do handlu krypto. Nie ma jednak jednego najlepszego miejsca do zakupu wirtualnych walut dla każdego. Wszystko zależy od twoich potrzeb i sposobu, w jaki planujesz handlować.

Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się, jak kupić ETH i inne tokeny w Europie.

Czym jest Ethereum? Jak działa?

Ethereum jest platformą, która wykorzystuje technologię blockchain do zasilania cyfrowych pieniędzy, globalnych płatności i aplikacji. Stanowi podstawę kryptowaluty ether (ETH).

Blockchain przechowuje wszystkie zapisy transakcji cyfrowych. Jest zdecentralizowany, co oznacza, że nie ma organu zarządzającego ani organu określającego sposób dokonywania transakcji. Zapewnia płatności peer-to-peer bez potrzeby korzystania z usług strony trzeciej lub banku.

Głównym celem Ethereum jest zapewnienie systemu, który ułatwia kontrolę nad danymi użytkowników. Zapewnia jednocześnie możliwość tworzenia i uruchamiania aplikacji przy użyciu łańcucha bloków.

Jak kupić ether?

Wbrew pozorom, kupowanie kryptowalut jest proste.

Zacznij od rejestracji na wybranej giełdzie kryptowalut. Konta są zazwyczaj bezpłatne i można je założyć w około 20 minut.

Wiele platform przeprowadza weryfikację tożsamości nowych użytkowników. Procedura zazwyczaj obejmuje m.in. przesłanie zdjęcia dowodu osobistego i potwierdzenie adresu zamieszkania. Po rejestracji zasil swoje konto walutą fiducjarną, np. euro.

Po zaksięgowaniu środków przejdź do strony ether na giełdzie, potwierdź kwotę, którą chcesz wydać i wykonaj transakcję.

Jako posiadacz ETH otrzymasz klucz publiczny i prywatny, których użyjesz do transakcji. Pierwszy z nich jest podobny do numeru konta bankowego. Możesz go udostępniać innym w celu otrzymania środków. Ten drugi jest jak hasło i powinien być utrzymywany w tajemnicy.

5 prostych kroków do inwestowania w ETH i inne kryptowaluty

Aby ułatwić ci wejście do świata kryptowalut, poniżej omawiamy jak kupić ethereum w pięciu prostych krokach.

1. Określ swój poziom ryzyka

Podczas gdy wszystkie inwestycje wiążą się z pewnym ryzykiem, kryptowaluty są szczególnie podatne na wahania cen.

Chociaż ether osiągał w przeszłości imponujące zwroty, miał również kilka znaczących krachów, czasami w zadziwiająco krótkim czasie.

Dlatego ważne jest, aby przed kupnem ETH wziąć pod uwagę swoją tolerancję na ryzyko, a także różnorodność i stabilność pozostałej części portfela inwestycyjnego. Eksperci zalecają, aby nigdy nie inwestować w kryptowaluty więcej, niż można stracić.

2. Wybierz giełdę kryptowalut

Kryptowaluty nie są przedmiotem obrotu na tradycyjnych giełdach. Wiele domów maklerskich nie oferuje inwestowania w wirtualne waluty.

Aby kupić cyfrowe monety, należy najpierw utworzyć konto na giełdzie krypto. Umożliwiają one kupującym i sprzedającym wymianę walut fiducjarnych na kryptowaluty, np. ethereum, bitcoin, dogecoin.

Wybierając giełdę, upewnij się, że oferuje portfel kryptowalutowy do przechowywania twoich inwestycji. Jeśli nie, poszukaj bezpiecznego zewnętrznego portfela.

3. Zasil swoje konto

Aby kupić kryptowalutę za pośrednictwem giełdy, zasil swoje konto. W większości przypadków platformy akceptują przelewy bankowe i karty płatnicze.

4. Kup ether

Aby kupić ether, wpisz jego symbol giełdowy - ETH - w polu "kup" na swojej giełdzie. Wprowadź kwotę transakcji.

Jeśli nie chcesz kupować całego tokena lub nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie na pełną monetę, możesz kupić jej ułamek. Na przykład, jeśli cena ETH wynosi 2000 EUR, a ty zainwestujesz 100 EUR, kupisz 5% monety ether.

5. Przechowywanie ETH

Podczas gdy niektóre platformy oferują wbudowane portfele krypto, inwestorzy często decydują się na samodzielne przechowywanie swoich aktywów, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo ich utraty w wyniku włamania.

Warto jednak zauważyć, że wiele renomowanych giełd ubezpiecza zasoby swoich klientów. Zazwyczaj przechowuje większość swoich aktywów offline, aby zapobiec masowej kradzieży.

Podsumowanie

Ethereum cieszy się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. W rękach inwestorów znajduje się obecnie ponad 116 miliardów monet.Jednak fakt, że ETH jest jedną z najbardziej znanych kryptowalut, nie oznacza, że jest odpowiednia dla ciebie.

Przed zakupem tak niestabilnej inwestycji jak ether, upewnij się, że przeprowadziłeś odpowiednie badania, a twoje finanse są w dobrej kondycji. Idealnie byłoby, gdybyś miał odłożone oszczędności na tzw. “czarną godzinę" i unikał zaciągania długów.

Nawet jeśli zaznaczyłeś wszystkie punkty, koniecznie zadbaj o dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego. Na ether i inne kryptowaluty przeznacz tylko określoną część kapitału.

 

 

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie.