Czas na głos młodego pokolenia. Redaktor Marek Łagocki startuje do Senatu [FILM]

Podczas spotkania z mieszkańcami Sławna, Marek Łagocki przedstawił zupełnie nową perspektywę. Jego przesłanie skupia się na konieczności rewolucji w podejściu do polityki oraz na konkretnym wsparciu dla lokalnych społeczności.

 

W tym kontekście jednoznacznie ogłosił chęć porzucenia utartych ścieżek retorycznych, które czasem towarzyszą różnym partiom politycznym, na rzecz wprowadzenia działań konstruktywnych oraz realnych rozwiązań, które naprawdę przyczynią się do rozwoju lokalnych wspólnot.

Według jego przekonania, debaty polityczne powinny się toczyć w Sejmie, zaś Senat powinien być przestrzenią, w której głos społeczeństwa naprawdę ma znaczenie. Jest to kluczowy element jego wizji.


Również zdecydowanie podkreśla swoje zaangażowanie w staniu na straży praw obywateli, niezależnie od ich politycznych przekonań. Jego celem jest oddzielenie polityki od Sejmu, a Senat powinien wrócić do obywateli. Przekonuje, że wspólnymi siłami można osiągnąć więcej.

– I ja w imieniu różnych środowisk społecznych chcę walczyć o godne życie nas wszystkich, o godne płace, ale również o godne traktowanie mikro, małych i średnich przedsiębiorców oraz samozatrudnionych. Nie można grabić Polaków na każdym kroku, tak jak to robi obecny rząd – mówił kandydat do Senatu.


Przez dotychczasowy okres, przeprowadził wiele wizyt terenowych w zróżnicowanych miejscowościach, w tym w Koszalinie oraz w Polanowie, Bobolicach, Świeszynie, Rosnowie, Szczecinku, Barwicach, Bornym Sulinowie, Białym Borze, Sławnie, Postominie i Malechowie. Wynikiem tych interakcji jest wyraźny sygnał od mieszkańców, którzy oczekują odświeżenia w sposobie, w jaki są reprezentowani w parlamencie, szczególnie w Senacie.

Marek Łagocki wyraźnie określa, że jego głównym celem jest zakończenie lokalnych podziałów i konfliktów oraz dążenie do wprowadzenia zmian na rzecz przyszłych pokoleń. Znaczące jest dla niego umożliwienie młodym jednostkom o wielkich ambicjach aktywnego udziału w rozwoju ich wspólnot. Zdecydowanie zachęca do wyrażania tych pragnień w sposób donośny, podkreślając potrzebę stanowczości w przekazywaniu swoich dążeń.

– Czas przestać z lokalnym podziałem! Czas pogonić zmurszałe towarzystwo! Czas dokonać zmian pokoleniowych. Czas dać pracować młodym, ambitnym ludziom na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn – apelował.

– Jestem przedstawicielem 70 % niezadowolonych z działań rządzących, ale niestety również z działalności lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej / Koalicji Obywatelskiej – kontynuuje Redaktor Marek Łagocki, kandydat do Senatu. – Te podziały, zastraszanie, a wręcz ostrzenie na siebie wzajemnie noży, nie służy nikomu, a szkodzi samorządom, a co najgorsze – mieszkańcom. Czas przestać z lokalnym podziałem! Czas pogonić zmurszałe towarzystwo! Czas dokonać zmian pokoleniowych! Czas dać pracować młodym, ambitnym ludziom na rzecz rozwoju naszych małych ojczyzn. Musimy mówić to głośno. Lokalne struktury opozycyjne ulegają rozkładowi, a to spowoduje, że władzę w naszych miastach przejmie PiS.

Rozpoczynający kandydaturę w wyborach Marek Łagocki rozpoczął objazd po powiatach, gdzie spotyka się z mieszkańcami i zachęca wszystkich do wsparcia Komitetu oraz do dołączenia do listy poparcia poprzez złożenie swojego podpisu.

- Szanowni Państwo zachęcam Państwa do wspierania powstania komitetu, a później wsparcia kandydatury podpisując listy poparcia. Jako redaktor z kilkunastoletnim stażem, pedagog a wkrótce prawnik zamierzam stać na staży naszych praw, bez względu na to kto jakie ma poglądy. Politykę zostawmy w sejmie, a Senat niech wróci do Obywateli. Razem możemy wiele - dodaje Redaktor Łagocki.

Marek Łagocki to Redaktor z kilkunastoletnim doświadczeniem, znający problemy lokalnej społeczności i odważnie podejmujący trudne tematy.

Ma 32 lata. Mieszka, żyje i pracuje w Koszalinie.
- Swój dziennikarski i redaktorski warsztat przez lata szlifowałem m. in. w Tygodniku Koszalińskim Miasto, Faktach Koszalińskich, Obserwatorze Lokalnym w Sławnie, Faktach Szczecineckich, Głosie Miasta oraz KoszalinInfo.pl, BialogardInfo.pl, KolobrzegInfo.pl, jak również w Głosie Szczecińskim i Naszym Mieście Szczecin – wylicza. – Walczę o prawa mieszkańców m. in. powiatu koszalińskiego, białogardzkiego, sławieńskiego, szczecineckiego, ale też kołobrzeskiego. Podczas mojej drogi zawodowej w mediach skutecznie interweniowałem w wielu społecznych sprawach. Trudno mi nawet policzyć, ile razy – z pewnością było ich kilkaset. Moja dewiza to szybkie i skuteczne działanie.

Z wykształcenia to magister pedagogiki, posiada również przygotowanie z zakresu resocjalizacji oraz bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Obecnie także student czwartego roku prawa. Finalista Ogólnopolskiego Moot Courtu z Prawa i Postępowania Karnego organizowanego przez Uniwersytet Szczeciński. Ponadto jest w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne.

Od lat społecznik oraz miłośnik kultury. Specjalista ds. komunikacji społecznej.
Obecnie właściciel wydawnictwa PNR PRESS, wydawca oraz redaktor naczelny serwisów informacyjnych. Zajmuje również stanowisko zastępcy redaktora naczelnego bezpłatnej gazety Głos Miasta w Koszalinie.

W życiu prywatnym narzeczony Aleksandry. Lubi wędrówki piesze i rowerowe po polskich wzgórzach i dobry film. Przyjaciel zwierząt, których los nie jest mu obojętny. Jego druga miłość to kotka o imieniu Paris.

Więcej informacji o Redaktorze Marku Łagockim znajdziecie na facebooku - kliknij oraz na www.marekłagocki.pl