Osłony okienne, które pomogą obniżyć rachunki za energię

Dobrze dobrane rolety zewnętrzne oraz rolety wewnętrzne mogą korzystnie wpłynąć na temperaturę w Twoim domu, a Tobie kontrolować wydatki na media.

Najważniejsze funkcje rolet okiennych

W nowoczesnym budownictwie bardzo istotną rolę odgrywa energooszczędność, która jest nie tylko opłacalna z ekonomicznego punktu widzenia, ale również sprzyja naszemu środowisku. Jednym z rozwiązań, które pomogą Ci ograniczyć straty ciepła, jest zamontowanie w domu lub mieszkaniu rolet.

Efektywne są zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Wiele osób zamawiając tego rodzaju osłony okienne, zwykle kieruje się chęcią zapewnienia sobie prywatności, zabezpieczenia wnętrza przed ewentualnymi włamaniami, w ciągu upalnego dnia przed intensywnym słońcem, a nocą przed owadami. Rolety w prosty sposób chronią także mieszkanie przed wychłodzeniem. Niestety nawet nowe okna mogą być przyczyną strat ciepła. Wystarczy, że dojdzie do wychłodzenia się szyb. Dzięki roletom można zmniejszyć rachunki za ogrzewanie, z kolei latem obniżyć koszty generowane przez klimatyzację lub wiatraki.

 

Jakie rolety pozwolą Ci oszczędzić energię?

  • Rolety zewnętrzne

Są bardzo eleganckie i wpływają korzystnie na wygląd elewacji. Jednocześnie mogą chronić domowników oraz znajdujące się w domu dobra przed nieproszonymi gośćmi, izolować dźwięki, a także ograniczać nagrzewanie się wnętrza latem i wychładzanie zimą. Aby mieć pewność, że roleta zewnętrzna jak najlepiej spełnia swoje zadanie, zwróć uwagę na to, by była dokładnie zamontowana oraz wykonana z wysokiej jakości materiałów.

  • Rolety wewnętrzne

Teoretycznie każdego rodzaju roleta zabezpieczająca szybę ma już wpływ na wysokość rachunków za media. Jeżeli jednak zależy Ci na widocznej oszczędności, wybieraj rolety z solidnych tkanin i zwróć uwagę na sposób ich montażu. W przypadku rolet wewnętrznych istotną rolę odgrywa przestrzeń między oknem a materiałem. Zebrane tam powietrze tworzy dodatkową warstwę izolacyjną. Skuteczniejsze będą w związku z tym rolety montowane do ściany lub nadproża niż rolety bezinwazyjne, zamocowane na ramie okiennej.

 

Rolety na wymiar Karnix

Jeśli szukasz dobrych rolet, które pomogą Ci ograniczyć straty ciepła zimą, a także skutecznie zabezpieczyć wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem się latem, poznaj ofertę polskiego producenta rolet i karniszy na stronie karnix.pl. W przypadku pytań lub wątpliwości, warto skontaktować się z działem obsługi klienta, gdzie pomogą Ci wybrać optymalne rozwiązanie dostosowane do indywidualnych potrzeb.

W Karnix zamówisz zarówno rolety zewnętrzne, jak i wewnętrzne, które będą stanowić estetyczny element aranżacji okiennej, a przy tym pomogą Ci obniżyć rachunki za ogrzewanie. Wybierz spośród licznych modeli rolet te, które będą spójne ze stylem, w jakim urządzone jest wnętrze. W Karnix możesz liczyć na szeroką gamę kolorystyczną, a także nietypowe wzornictwo.

Kupując rolety na wymiar będziesz mieć pewność, że najlepiej spełniają każde ze swoich zadań i doskonale się prezentują. To też dobra wiadomość dla właścicieli niestandardowych oraz bardzo dużych przeszkleń.

Zainwestuj w rolety i zacznij w pełni kontrolować temperaturę w swoim domu oraz wydatki wynikające z rachunków za ogrzewanie.

 

 

Powyższy artykuł nie stanowi materiału redakcyjnego. Jest to publikacja na zlecenie